Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.16:36

Autor Wątek: Pojazd: ROWER - Concept  (Przeczytany 12331 razy)

Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: Pojazd: ROWER - Concept
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Lipiec 2008, godz.13:15 »
Witam!
Ciekawie Ci to wychodzi, a z oceną zaczekam na koniec. Mam tylko jedną prośbę: nie za pomnij zaprojektować siodełka, bo na czymś takim jechać to... :D

Pozdrawiam.
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Pojazd: ROWER - Concept
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Lipiec 2008, godz.18:39 »
Tworze dalej. Przypominam, ze jest to concept - ma byc inspieracja a nie powodem do czepiania sie ze tarcza za waska, linki zle, glupie siodelko itp... bo nie na tym rzecz polega.


Offline Krzychu74

  • Moderator
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 347
  • Reputacja na forum: +89/-0
  • NAR = Niedzielny Amator Rhino
    • Mikromodele
Odp: Pojazd: ROWER - Concept
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Lipiec 2008, godz.19:08 »
Witam!
Nie pisałem, że jest głupie siodełko tylko, żebyś o nim nie zapomniał. ;) Zażartować nie można? Podoba mi się to co robisz i wcale się nie czepiam.

Pozdrawiam.
WIP: s.s. "Californian" 1:400
Sie zrobi: m.s. "Costa Concordia"
Sie zrobiło: s.s "Ivernia", s.s "Lucania" (oba w 1:400), reszty  nie pamiętam. Tyle tego było...

www.mikromodele.cba.

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Pojazd: ROWER - Concept
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Lipiec 2008, godz.20:12 »
Fajnie wygląda  :D. Tylko ten łańcuch mnie irytuje.. tak zostaje czy wymieniasz  na inny ?  :D

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Pojazd: ROWER - Concept
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Lipiec 2008, godz.21:01 »
Krzychu74: no wiem wiem ;P bo z rurka to raczej model dla kobiet hehe (oppsss przepraszam jakby co)

sea___: to nie lancuch.. to żyłka.. ponioslo mnie. Zrobie lancuch chyba, ale poki co niech bedzie żyłka - ot taka moja inwencja tworcza hehe

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Pojazd: ROWER - Concept
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Lipiec 2008, godz.21:03 »
Żyłka? o to i na ryby będzie w sam raz  ;).

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Pojazd: ROWER - Concept
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Lipiec 2008, godz.21:18 »
Fajnie to wychodzi, najbardziej podobaja mi się koła, jeszcze ni widziałem takiego rozwiaznia. Co do ramy wydaje mi sie mało bezpieczna - za dużo kantów, nie chciał bym sie przewrócić, a co gorsza zderzyć z czymś masywniejszym. Ale ogólnie projekt bardzo fajny, kolorystyka też super, harmonizuje z otoczeniem i przyjemnie się patrzy. Ja zamiast łańcucha użył bym pasków zebatych :)
Czekam na dalszy rozwój projektu.
Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Pojazd: ROWER - Concept
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Lipiec 2008, godz.22:21 »
O! Moze faktycznie jakis pasek by tutaj pasowal.. hmmm.. raczej wykombinuje lancuch co by tradycji stalo sie zadosc :P Najlepiej to 2 warianty... Hal9000 to sie nie wywracaj :) Ja widzialem fajne rozwiazania - odnoscie kol - z 10 szprychami. Fajny efekt moze kiedys cos takiego wykombinuje. Dobra.. jutro koncze to "dzieło" ;)

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Pojazd: ROWER - Concept
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Lipiec 2008, godz.10:07 »
rower wygląda coraz pełniej i to sie chwali ;D  z drugiej strony się zastanawiam czy te szprychy nie będą przeciążone na węźle w kształcie litery Y. wydaje mi się, że kąt jest zbyt rozwarty ??? :-\

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Pojazd: ROWER - Concept
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Lipiec 2008, godz.22:26 »
Eeee tam szprychami sie przejmujesz ;p TO ma byc rower miejski ale nie dla polskich miast... :P Spoko kolejny rower zrobie tak zeby byl TIP TOP :D Dzisiaj niestety upka nie bedzie bo rodzinka byla.. gosc w dom... żarcie na stol.. i takie tam...

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Pojazd: ROWER - Concept
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Lipiec 2008, godz.12:46 »
Witam!
Po dluzszych przemysleniach postanowilem zakonczyc malym elementem ten projekt... zostawiam to tak jak jest, bo szkoda w to brnac dalej skoro sam concept nie ma szans przeobrazic sie w rzeczywistosc w takiej formie. Wole faktycznie cos sensownego zaprojektowac. Nie bede dawal tego modelu do Galerii - to nie ma sensu przy takim progressie. Nauczylem sie kolejnych ciekawych rzeczy odnosnie Rhino przy tym modelu i to jest dla mnie najwazniejsze.



EDIT:
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2008, godz.13:25 wysłana przez 3D CREATIVE »

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Pojazd: ROWER - Concept
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Lipiec 2008, godz.15:55 »
No i całość bardzo ciekawie się prezentuje. Pomimo kilku wpadek konstrukcyjnych powstało coś ciekawego. Moim zdaniem model nadaje się do galerii. A co do opinii innych, to się nie przejmuj :) Jeśli coś robisz i przedstawiasz na forum to znaczy ze chcesz się podzielić. I zawsze będzie tak że Twój sposób przemyśleń konstrukcyjnych, nie  bedzie zgodny z ogólem forum. Każdy z nas ma swój punkt widzenia i zrobiłby to na tysiąc innych sposobów i to jest w tym wszystkim najfajniejsze. Następny rower, który zaprojektujesz pewnie też nie bedzie idealny, ale bedzie doskonalszy od poprzedniego i w tym jest jakaś metoda.
Czekam na kolejne Twoje projekty.
Hal
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Pojazd: ROWER - Concept
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Lipiec 2008, godz.17:17 »
Żeby sie nie powtarzać , jestem tego samego zdania co Hal  :D. Pozdrawiam