Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Marzec 2024, godz.15:11

Autor Wątek: Konwersja pliku do formatu step. z innych formatow  (Przeczytany 8392 razy)

Offline flaber14

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja na forum: +0/-0
Konwersja pliku do formatu step. z innych formatow
« dnia: 21 Czerwiec 2017, godz.22:24 »
Witam

Mam takie pytanie bo nie wiem czy ja coś nie tak robie czy mam braki w wiedzy. Otóż otrzymałem model w następujących formatach: 3DS, stl. obj. oraz IGS. I uświadomcie mnie ale to są modele w formie tzw mesh-a, prawda? Z tego raczej sobie nie po modeluję dalej w Rhino. Jeszcze prawdopodobnie z IGS mógłbym wyciągnąć powierzchnie do formatu step. ale ten plik coś mi nie otwiera się w Fusion 360:(

Chodzi o to ze potrzebuję powierzchnie żebym mógł obiekt dalej modelować w Rhino a w tych formatach co napisałem to chyba nie jest to zbyt możliwe? Chyba że czegoś nie wiem i ktoś mnie uświadomi :)

Z góry dzięki!

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: Konwersja pliku do formatu step. z innych formatow
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwiec 2017, godz.22:04 »
igs możesz otworzyć bezpośrednio w rhino i dalej na tym modelować, reszzta to siatki. Nie powinno być problemu z otwarciem tego formatu w rhino, jeśli taki problem występuje, to raczej jest to kwestia pliku.

Offline flaber14

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: Konwersja pliku do formatu step. z innych formatow
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Czerwiec 2017, godz.14:11 »
Fajnie dziki za odpowiedź. A już myślałem ża ja czegoś nie ogarniam. Co do pliku IGS to fakt on powinien działać ale ten akurat który dostałem to ma 4B pojemności wiec jest troszkę mały. Człowiek który mi to robił twierdzi że przy eksporcie z MAX-a do pliku IGS tworzą się czasem jakiś błędy i tak mogło się zdarzyć. Mam zapewnienie że spróbuje jeszcze raz mi to dostarczyć :)

Dziękuję i pozdrawiam

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: Konwersja pliku do formatu step. z innych formatow
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Czerwiec 2017, godz.12:05 »
Z Maxa, czyli z Maxsurfa, czy z 3D studio? 4 Bajty oznaczają rzeczywiście pusty plik.

Offline flaber14

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: Konwersja pliku do formatu step. z innych formatow
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Czerwiec 2017, godz.17:34 »
Z 3DS MAX z tego co wiem. Ale dzisiaj dostałem już odpowiednie pliki i jest w porządku. ufff... ;)