Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.20:27

Autor Wątek: "Wygładzanie" fragmentu polilinii  (Przeczytany 2368 razy)

Offline model123d

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja na forum: +0/-0
"Wygładzanie" fragmentu polilinii
« dnia: 07 Luty 2016, godz.12:49 »
Może tytuł nie jest najszczęśliwszy ale potocznie tak się kojarzy z moim pytaniem.
Importując jakiś kształt (kontur) często wczytuję go jako polyline gdzie łuki są segmentowane (odcinkami).
Czy Rhino potrafi "wygładzić" wskazane fragmenty takiej plinii - zastąpić odcinki krzywą itd ?
Jak na razie zorientowałem się że "wygładzanie" całej plinii można wykonać poleceniem _CurveThroughPolyline
OK, a kiedy trzeba to zrobić na kilku wybranych węzłach można użyć _CurveThroughPt.
Tylko, że potem (jak dobrze rozumiem), trzeba jeszcze wyciąć z plinii niechciany fragment (_DeleteSubCrv) a pozostałości połączyć (_Join).
Czy nie ma szybszej metody (w której _CurveThroughPt samo wycinałoby i usuwało fragmenty zastąpione krzywą) ?

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: "Wygładzanie" fragmentu polilinii
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Luty 2016, godz.12:09 »
Nie wydaje mi się, chociaż sam jestem cuekawy. Jeśli potrzebuję przebudować krywą to albo robię to pół automatycznie, albo używam rebuild. i ustawiam stopień krzywej na 3 i ilość punktów kontrolnych odpowiednio małą, żeby ta nowa krzywa była dosyć gładko interpolowana. Komenda się chyba nazywa RebuildCurve, albo rebuild.

Offline model123d

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: "Wygładzanie" fragmentu polilinii
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Luty 2016, godz.11:52 »
OK, dziękuję za podpowiedź.