Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.22:57

Autor Wątek: Rhino 5 – Problem z pracą na komputerach Apple – Retina  (Przeczytany 6746 razy)

Offline bobart

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja na forum: +0/-0
Rhino 5 – Problem z pracą na komputerach Apple – Retina
« dnia: 13 Styczeń 2016, godz.01:46 »
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,
piszę do Was ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi, ani na żadnej stronie, ani w żadnym salonie/serwisie.

Problem polega na tym, że moja narzeczona założyła firmę i zakupiła nowego MacBook'a Pro z 2015 roku z wyświetlaczem Retina, dokładnie chodzi o ten ostatni komputer z procesorem i7 2,5 GHz (Turbo Boost do 3,7 GHz) – http://www.apple.com/pl/macbook-pro/specs-retina/

Do tego zostały zakupione programy firmy Adobe w wersji CS6 oraz Rhinoceros w najnowszej wersji 5. Programy Adobe zostały zaktualizowane do najnowszej wersji, które są przystosowane pod ten ekran – Retina, natomiast z Rhino jest bardzo duży problem i nie można kompletnie na tym pracować. Program bardzo długo się uruchamia i nie można wykonać żadnych czynności, ogólnie nie ma możliwości pracy na tym komputerze. Zainstalowaliśmy Rhino w wersji trial na starym laptopie z Windows 7 Pro i wszystko działa dobrze, może nie rewelacyjnie, ale jest o wiele lepiej niż w przypadku MacBook'a.

Poniżej umieszczam film, który pokazuje całą sytuację:
https://www.dropbox.com/s/syzaazl9llw8mx1/rhino%2001.mov?dl=0

Jeśli ktoś z Was ma jakieś ciekawe porady to bardzo chętnie z tego skorzystam.

Dodam również, że podłączenie dodatkowego monitora do tego MacBook'a i praca na nim z zamkniętą pokrywą niczego nie zmienia, już to testowaliśmy i niestety, ale nic to nie pomogło, a z drugiej strony to jest laptop i trochę ciężko podróżować jeszcze z dodatkowym ekranem.

Liczę na pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam serdecznie,
Artur

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Rhino 5 – Problem z pracą na komputerach Apple – Retina
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2016, godz.16:44 »
Rhino macie w wersji dla MAC?

Offline bobart

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: Rhino 5 – Problem z pracą na komputerach Apple – Retina
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2016, godz.23:40 »
Tak, na Maca, a co się stało? :)
Można je pobrać bez żadnego problemu – https://www.rhino3d.com

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Rhino 5 – Problem z pracą na komputerach Apple – Retina
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Styczeń 2016, godz.19:13 »
Nic się nie stało, raczej sprawdzam "oczywistą oczywistość" co do poprawnej wersji ;)
Ciężko mi doradzić coś konkretnego, bo i MAC'a nigdy w użytku nie miałem... ale z tego co widzę - model wygląda na dość rozbudowany, a Ty masz w lapku dwie grafy. Sprawdź, czy Radeon ma ustawioną obsługę Rhino, jak nie to wymuś. Sam mam 2 grafy w swoim lapku, choć pod win7 i na Intel'oskiej, że tak powiem, "dupy nie urywa".

Można by też myśleć o brakach w pamięci wirtualnej, ale przy 16 GB RAM wydaje się to mało prawdopodobne.

Offline bobart

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: Rhino 5 – Problem z pracą na komputerach Apple – Retina
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2016, godz.03:35 »
Dzięki za wiadomość, sprawdzę tak to co napisałeś. W salonie iDream mówili, że to wina wyświetlacza, że wiele programów jest niedostosowanych do Retiny itp. ale myślę, że musi być jakieś rozwiązanie bo tak to te komputery byłyby bezużyteczne :)

Sprawdzę to i dam znać.

Pozdrawiam serdecznie,
Artur

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Rhino 5 – Problem z pracą na komputerach Apple – Retina
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Styczeń 2016, godz.23:53 »
Nie bardzo potrafię sobie wyobrazić jak wyświetlacz (jako typ) może wpływać na działanie softu w sposób jaki przedstawiłeś na filmie... Jedyne co przychodzi mi jeszcze na myśl to ew. zbyt wysoka rozdzielczość - możesz spróbować na niższych i zobaczyć jak lata. Tu trochę patrzę pod kątem gier - wysoka rozdziałka = większe obciążenie, ale z programami jest chyba trochę inaczej i bardziej wpływa na pow. roboczą.
Ale na Boga, masz komputer za 12k i konkretne bebechy i takie kwiatki nie mają prawa występować bo rozdziałka jest wysoka. Monitory z matrycami 2550x px są w użytku już od jakiegoś czasu i Rhino na nich działa, podobnie jak na kilu monitorach jednocześnie, gdzie rozdziałka łącznie może być znacznie większa.
U Ciebie to wygląda jak braki w hardware i mocy obliczeniowej, co jest bzdurą, więc zostają ustawienia.

Offline sterowiec

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: Rhino 5 – Problem z pracą na komputerach Apple – Retina
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Styczeń 2016, godz.08:57 »
A patrzyłeś tutaj? http://wiki.mcneel.com/rhino/mac/retina Piszą żeby w Display nie zaznaczać Scaled

Swoją drogą jestem ciekaw co skłania ludzi do przepłacania trzykrotnie za komputery mac.

Offline bobart

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: Rhino 5 – Problem z pracą na komputerach Apple – Retina
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Styczeń 2016, godz.23:56 »
Witam,
dziękuję za odpowiedzi na moje pytanie,
niestety, sprawdzałem wszystko, program pracuje na drugiej karcie, wydajniejszej, zmieniałem rozdzielczość i szczerze mówiąc zmiany może są ale bardzo małe. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale nawet Polski Support nie jest w stanie tutaj nic doradzić, co mnie trochę dziwi.

Będę jeszcze próbował i szukał innego rozwiązania.

Jeśli coś uda mi się wykombinować to na pewno podzielę się tym na forum.

Pozdrawiam,
Artur

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Rhino 5 – Problem z pracą na komputerach Apple – Retina
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Styczeń 2016, godz.00:37 »
Może zapytaj bezpośrednio u McNeel'a.

Offline bobart

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: Rhino 5 – Problem z pracą na komputerach Apple – Retina
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Styczeń 2016, godz.12:03 »
Tak też zrobić można, napiszę do nich i zobaczymy. Pytam w sumie gdzie się tylko da, ale większość ludzi albo pisze/mówi nie na temat albo nie wie jak to rozwiązać :)