Zaloguj się lub zarejestruj. 23 Kwiecień 2024, godz.16:14

Autor Wątek: rysowanie krzywej z "ostrym" węzłem/supłem  (Przeczytany 2837 razy)

Offline model123d

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja na forum: +0/-0
rysowanie krzywej z "ostrym" węzłem/supłem
« dnia: 21 Wrzesień 2015, godz.07:56 »
Zastanawiam się, czy podczas rysowania krzywej interpolowanej można na chwilę jakby wyłączyć interpolowanie i uzyskać węzeł (supeł?) ostry ?
Na razie wygląda to tak że kończąc rysowanie jednej krzywej po chwili zaczynam w tym samym punkcie (!) rysowanie następnej krzywej. Tylko, że mimo wszystko są to osobne krzywe, które docelowo należy połączyć itd

Offline urbaś

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: rysowanie krzywej z "ostrym" węzłem/supłem
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień 2015, godz.19:43 »
Oczywiście że można - polecenie HandleCurve, podobnie jak rysowanie krzywych w Corelu. :)

Offline model123d

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: rysowanie krzywej z "ostrym" węzłem/supłem
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrzesień 2015, godz.20:08 »
Dziękuję za wyjaśnienie.
Faktycznie można. Ale ta technika _HandleCurve jest znacznie mniej wygodna aniżeli _InterpCrv.
Wolę _InterpCrv - jak na razie w praktyce więcej wskazuję punktów na krzywym obrysie aniżeli ostrych węzłów.
Myślałem, że może w _InterpCrv można lokalnie wyłączyć "elastyczność". No trudno.

Offline urbaś

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: rysowanie krzywej z "ostrym" węzłem/supłem
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Wrzesień 2015, godz.20:43 »
Przecież można też za pomocą InterpCrv, wystarczy dwa razy nacisnąć prawy klawisz myszki, powoduje zakończenie polecenia i następnie wznowienie tego samego, także wychodzi na to samo.

Offline model123d

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: rysowanie krzywej z "ostrym" węzłem/supłem
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Wrzesień 2015, godz.20:51 »
No tak właśnie robię. Kończę jedną krzywą i zaczynam następną Ale wychodzą z tego dwie osobne krzywe. Jeśli w ten sposób obrysuję cały obrys np złożonego liścia (w którym jest sporo krzywizn ale i są ostre węzły) to będę miał kilka, kilkanaście lub więcej osobnych krzywych, które docelowo muszę połączyć w całość (_Join). I szkoda, że trzeba obrysowywać osobnymi _InterpCrv.
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2015, godz.21:00 wysłana przez model123d »