Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.14:01

Autor Wątek: Rhino na LINUXa  (Przeczytany 10140 razy)

Offline Kroliks

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja na forum: +0/-0
Rhino na LINUXa
« dnia: 14 Wrzesień 2015, godz.21:08 »
Witam,
przymierzam się do wymiany komputera, jednocześnie naszła mnie myśl przejścia na LINUXa który jest stabilniejszy od wind. Stąd jednak moje pytanie, bo nie wiem czy gra będzie warta świeczki, mianowicie czy spotkał się ktoś już z przypadkiem odpalenia Rhino na Linuxie Mint??
Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Rhino na LINUXa
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Wrzesień 2015, godz.23:03 »
Podobno przez "Wine" ( https://www.winehq.org/ ) działa. Też kombinuję powoli się tak przesiąść, ale jeszcze nie miałem czasu sprawdzić jak to jest z Rhinosożcem.

Offline sterowiec

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: Rhino na LINUXa
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Wrzesień 2015, godz.14:16 »
Co to znaczy, że Linux jest stabilniejszy od Windowsa? Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żeby Rhino na windowsie się zawiesił czy coś nie działało. Nie da się zainstalować Rhino na Linuksie nawet przez Wine. Dopóki nie będzie natywnego Rhino na Linuksie nie ma co myśleć o zmianie systemu.
A jak windows to tylko wersja 7, żadne 8 czy 10.

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Rhino na LINUXa
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Wrzesień 2015, godz.18:40 »
sterowiec: dokładnie, wymagana jest stabilność. Tylko wydaje mi się, że chodzi jeszcze o coś innego. Otóż najnowsze Windowsy to jest jakaś porażka i owszem Win 7 jest ok jak i poprzednicy, ale od Win 8 to się już nie da normalnie pracować, dlatego ja też poszukuję jakiegoś zamiennika Windowsa, a Linux na dodatek jest gratis. Nie trzeba tutaj jakiś cudów, po prostu żeby system działał jak i program na nim i żeby był NORMALNY w obsłudze :) Tak to widzę, a nowych Windowsów to widzieć nie chcę. Na nowych sprzętach, które nie służą mi do pracy mam Linuxy i sobie chwalę, dlatego byłbym wniebowzięty gdyby Rhino było na środowisko Linuxa, ale ze względu na niekomercyjny profil Linuxa i miliony jego wersji może być ciężko.
Zakupując nowy sprzęt nie ma już możliwości kupienia Win 7 i tutaj jest mega problem :(

P.S.
3D Max pod "Wine" idzie spoko - sprawdziłem :) Poza tym Blender fajnie też śmiga, bo jest też  w wersji na Linuxa :)

Offline urbaś

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: Rhino na LINUXa
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Wrzesień 2015, godz.19:28 »
Moim zdaniem Rhino na Linuksie pod Wine to na pewno będzie porażka, ponieważ jest to zawsze jakaś emulacja, pomyśl o OpenGL - gdzie sterowniki pod Linuksa nie są tak rozwinięte jak pod Windows. Do tego masa konfiguracji. Wątpię że wszystko to pięknie będzie śmigać. A Windows 7 jeszcze można kupić nie ma z tym najmniejszego problemu i to za nieduże pieniądze. :)

Offline WIKTOR

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Reputacja na forum: +57/-0
  • "OVER THE TOP"
    • WU-Portfolio
Odp: Rhino na LINUXa
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Wrzesień 2015, godz.20:52 »
Póki co zostaje nam używać systemów, na które dedykowane są programy i tyle :) Nie można jeździć traktorem rolniczym po księżycu :) Szkoda tylko, że nowe Windowsy to taka lipa. Faktycznie, można kupić jeszcze Win 7 :) Chyba sobie kupię, bo składam właśnie kompa i nie pałam miłością do nowych systemów Microsoftu.

Offline Wojciech Cięciwa

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja na forum: +8/-1
Odp: Rhino na LINUXa
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Wrzesień 2015, godz.22:54 »
Niestety, nie da się zainstalować Rhino na Wine.
Coś chce wpisać w rejestry, co nie wpływa dobrze na Wine.
Swoją drogą zastanawiam się dlaczego niema Rhino na Linuxa. Czyżby nie chciało się firmie robić oprogramowania na "duże" stacje robocze ?
Takie przy których nawet najbardziej "wypasiony" PC z Windows jest jak maluszek przy Bentley'u ?

Offline sterowiec

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: Rhino na LINUXa
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Wrzesień 2015, godz.09:47 »
Stacja robocza to zwykły komputer PC, na którym działa Windows i Rhino, więc o co chodzi?
A nie ma Rhino na Linuksa, bo się po prostu nie opłaca, gdyż Linuksa używa bardzo mało osób, w dodatku Linuks jest wielce problematycznym systemem.

Offline Wojciech Cięciwa

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja na forum: +8/-1
Odp: Rhino na LINUXa
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Wrzesień 2015, godz.20:51 »
Linux problematyczny ?
Pierwsze słyszę.

Offline sterowiec

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: Rhino na LINUXa
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Wrzesień 2015, godz.15:07 »
To chyba Kolego żyjesz w jakimś alternatywnym świecie jeśli nie słyszałeś o problemach związanych z Linuksem.
Poniżej jest poradnik, jak zainstalować Rhino na Linuksie, powodzenia :)
http://askubuntu.com/questions/271375/rhino-3d-5-0-64bit

Offline Wojciech Cięciwa

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja na forum: +8/-1
Odp: Rhino na LINUXa
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Wrzesień 2015, godz.19:57 »
O jakich problemach mówisz?

Gdyby były jakieś to jakim cudem 488 maszyn z "top500" stało by na tym "problematycznym" systemie ?

No chyba, że mówimy o zupełnie innych problemach ...

Offline sterowiec

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: Rhino na LINUXa
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Wrzesień 2015, godz.17:47 »
Nie zrozumieliśmy się, ja mówię cały czas o zwykłym szarym użytkowniku, który zagląda tu na forum, a nie o jakichś serwerowniach.

Offline Wojciech Cięciwa

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja na forum: +8/-1
Odp: Rhino na LINUXa
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Wrzesień 2015, godz.20:01 »
OK.

Rozumiem, nie dogadaliśmy się.

Fakt, przeciętnemu użytkownikowi Linux sprawi na początku pewne problemy.
To po prostu zupełnie inna filozofia niż Windows.