Zaloguj się lub zarejestruj. 20 Kwiecień 2024, godz.07:36

Autor Wątek: supeł na powierzchni jak zlikwidować - pilne help  (Przeczytany 3167 razy)

Offline flaber14

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja na forum: +0/-0
supeł na powierzchni jak zlikwidować - pilne help
« dnia: 28 Styczeń 2015, godz.12:23 »
Witam

zrobiłem powierzchnie za pomocą wyciągnięcia po jednej krzywej, i w pewnym miejscu robi mi się ząb:) potem na wydruku to brzydko wygląda. jak można to naprawić? gdzie mam szukać przyczyny. Kasowałem już snapy na prowadnicy i krzywej do wyciągnięcia ale nie pomagało ząb dalej zostawał, a po drugie zmieniał mi się potem kształt dopasowania a tego już nie bardzo bym chciał.

można to jakoś automatem zlikwidować, albo zaznaczyć snapy i pokasować?

z góry dziękuję za pomoc

Offline urbaś

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: supeł na powierzchni jak zlikwidować - pilne help
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń 2015, godz.14:25 »
Możesz podesłać plik z projektem, to może coś poradzę.

Pozdrawiam

Offline flaber14

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: supeł na powierzchni jak zlikwidować - pilne help
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń 2015, godz.11:44 »
hey

dzięki za odezwę :)

poklikałem wczoraj i chyba trafiłem w jakieś 2 albo 3 snapy i potem już powierzchnia mi się zamknęła tak jak powinna. NA grzywej prowadzącej coś mu nie pasowało.
Nomen omen szkoda że w Rhino nie można zaznaczyć snapów na takiej już zbudowanej powierzchni i ich tak po prostu delete ;). Kiedyś jak pracowałem na programie gisowym przy robotach kartograficznych to takie supełki to chwila moment i po sprawie było, ciągle nie mogę się od tego odzwyczaić.

Najgorsze dla mnie przy tym całym modelowaniu to jest fakt że tu trzeba wszystko robić po kolei, przynajmniej tak mi się wydaję. Bo jak załóżmy zrobi się jedną cześć bryły, potem drugą, dopasuje się je do siebie a następnie przebuduje którąś z brył to dopasować tą pierwszą to masakra dla mnie na chwilę obecna.

Cóż jak to mówią kto nie ma w głowie ten ma w nogach w moim przypadku to w poleceniu Ctrl+z :D

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: supeł na powierzchni jak zlikwidować - pilne help
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2015, godz.18:27 »
Spróbuj włączyć historię.