Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Marzec 2024, godz.07:13

Autor Wątek: Nauka  (Przeczytany 3143 razy)

Offline Sup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja na forum: +1/-0
Nauka
« dnia: 15 Styczeń 2015, godz.15:16 »
Witam,

jestem nowym użytkownikiem na tym forum. Od jakiegoś czasu je przeglądam, w tym samym czasie też zacząłem używać rhino. I tutaj moje pytanie do ludzi którzy prezentują już jakiś poziom. W jaki sposób nauczyliście się korzystać z programu dochodząc do tego poziomu. Oglądając tutoriale, owszem można się dowiedzieć wielu rzeczy ale nie są one szczegółowe. Czy istnieją jakieś książki/pomoce pisane do używanych funkcji. Czy tutoriale to jedyne źródło wiedzy? Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam

Offline Bbuli

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja na forum: +23/-0
Odp: Nauka
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2015, godz.22:48 »
  Tutki są bardzo szczegółowe.Przewijaj co chwila i ćwicz.Nic lepszego nie dostaniesz.Pierwsza praca to kaczka w kąpieli.Jak to ogarniesz to zadawaj pytania a zawsze dostaniesz pomoc.

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Nauka
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2015, godz.10:51 »
Otóż to, Bbuli dobrze radzi ;) Tutki Rhinowskie mają to do siebie, że są bardzo przystępnie napisane i ciężko jest się gdzieś zgubić (a wtedy zawsze jest forum), a przy tym omawiają podstawowe funkcje, w zupełności wystarczające do stworzenia własnego, o wiele bardziej szczegółowego modelu od zera.
Wystarczy poświęcić te "parę" godzin, a zdziwisz się co potrafisz i co możesz z tym osiągnąć. Z czasem sam dojdziesz, że jest wiele sposobów by osiągnąć ten sam efekt i wyrobisz sobie własną metodę ;)

Offline Sup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja na forum: +1/-0
Odp: Nauka
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń 2015, godz.23:30 »
Dzięki wielkie. Zauważyłem, że sporo tutoriali jest na vimeo. To trochę zmienia, a co do kaczek to rzeczywiście, otwierają trochę możliwości przelewania wyobrażenia na "papier".

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Nauka
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Luty 2015, godz.23:11 »
Pierwsza sprawa - mieć głowę na karku i myśleć!
Druga sprawa - przejrzeć polecenia i zapamiętać by czytać co komputer nam podpowiada.
Trzecia sprawa - rysować
Czwarta sprawa - rysować
Piąta spawa - rysować
Szósta sprawa - myśl co robisz!

;)

Tylko przez doświadczenie się dojdzie do jakiegoś poziomu. Jak sięgam do starych plików to mam ubaw na jakim to byłem niegdyś poziomie ;)

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: Nauka
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Marzec 2015, godz.21:37 »
Wiedza jest teraz wszędzie :) Bbuli, HAV, Kruk swiętą prawdę piszą. Nic poza ciężką praca nie pomoże. Czas i cierpliwość tyle moge dodać :) Pozdrawiam Andrzej