Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.17:51

Autor Wątek: świąteczna bąbeczka  (Przeczytany 5599 razy)

Offline flaber14

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja na forum: +0/-0
świąteczna bąbeczka
« dnia: 09 Grudzień 2014, godz.15:07 »
Witam

mam mały problem. znalazłem na Thingiverse świąteczną bąbkę która mi się nawet spodobała. Ale chyba z plikiem stl jest coś nie tak. Otóż po pierwsze po ściągnięciu nie mogłem jej w ogóle otworzyć w programie z-suite. To przepuściłem przez Rhino i poszło, ale jak dałem do druku to zamiast całej bąbki drukarka chciała drukować tylko dwie krzywe. To postanowiłem przemielić to przez netfabb-a, pokazało że jest błąd dałem napraw i z powrotem do z-suita i dalej nie chce mi jej w całości wydrukować.

Będę wdzięczny jeśli ktoś mnie nakieruje gdzie jest błąd.
podaję adres gdzie jest plik stl.

http://www.thingiverse.com/thing:583313

oraz załączam pdf. jak z-suit generuje ten plik do druku.

Jeśli się na tej drukarce tego nie da wydrukować to trudno, ale raczej skłaniam się do tego iż moje umiejętnosci nie są jeszcze na tyle wystarczające żeby ogarnąć ten temat więc prosiłbym się nie śmiać ze mnie ;)

Offline xwoody

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: świąteczna bąbeczka
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2014, godz.20:53 »
Witaj

Wg mnie to najpierw musisz połączyć ( zboolować )  wszystkie bryły a dopiero potem przygotowywać do druku .

Pozdrawiam

Wojtek

Offline flaber14

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: świąteczna bąbeczka
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudzień 2014, godz.14:16 »
mam kolejne pytanko (nie chcę zakładać nowego wątku)

czy w Rhino da się "zaokrąglić" proste krawędzie, coś takiego jak dołączam w załączniku. Zrobiłem coś na kształt zawieszki z dwóch okręgów (1), ale chciałbym aby nie było ostrych krawędzi tylko okrągłe (2) - jak to uczynić? Jest to możliwe z tej postaci czy trzeba inną metodą to narysować?

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: świąteczna bąbeczka
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudzień 2014, godz.20:19 »
Wrysuj krzywą wyznaczającą kształt zawieszki, następnie okrąg na jednym z końców - Circle around curve, stwórz powierzchnię przez Sweep 1 rail i zamknij całość przez np. Cap planar holes.

Offline flaber14

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: świąteczna bąbeczka
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Grudzień 2014, godz.21:40 »
ehhh za głupi jestem na to :(

starałem się przez 2 godziny coś wykombinować i tylko nerw mnie szarpnął. Jak w tym programie narysować linię po powierzchni? przecież to niemożliwe, albo nie chce albo co kliknę to zawija mi ta linię w dziwne strony. czy to nie można rysować normalnie po na przykład werteksach? tak tylko z drugiej strony jak je wykazać? jak wskażę punkty to pojawia się "coś" co przypomina wierzchołek ale w normalnym programie to jak zaznaczy się wierzchołek to da się to edytować kasować i cuda z tym robić, a tu nic tylko kwadracik można usunąć a linia jak była tak i jest - jakaś porażka:(

próbowałem tak jak kolega pisał narysować linię po obiekcie, jedyne co mi zadziałało w miarę tak jak bym chciał to polilinia:na siatce, ale w pewnym momencie robi "ząb" i po ptakach.

dlatego też poprosiłbym o rozwinięcie wypowiedzi kolegi HAV:
1. jaką opcją narysować krzywą? po czym to ma być potem rysowane po powierzchni, po siatce, po werteksach jeśli po nich to jak je wykazać żeby można było edytować obiekt?
2. cyrkiel już obczaiłem nawet coś tam wyszło na prostej
3. poprosiłbym o przetłumaczenie na polski bo nie mogę dojść który to "gózik" - "Sweep 1 rail i zamknij całość przez np. Cap planar holes."

PS.
zapomniałem napisać posiadam polską wersję Rhino

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: świąteczna bąbeczka
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Grudzień 2014, godz.22:59 »
Wszystko się da... trzeba tylko liznąć podstaw ::)
Wersja obrazkowa step by step w załączniku

Offline flaber14

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: świąteczna bąbeczka
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Grudzień 2014, godz.16:18 »
jak dobrze są  osoby które (zaiste dla niech są rzeczami banalnymi do zrobienia) chcą innym pokazać jak to się robi:)

dziękuję

PS. wyszło! :D

Offline miro44

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja na forum: +0/-0
    • https://dekoracjetortowe.weebly.com/ozdoby-na-tort.html
Odp: świąteczna bąbeczka
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień 2018, godz.09:19 »
Ostatnio robiłem babeczkę i mi w ogóle nie wyszła.

Offline adam2323

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: świąteczna bąbeczka
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Wrzesień 2018, godz.15:10 »
Mi tak samo w ogóle nie wyszła babeczka jak robiłem ostatnio.