Zaloguj się lub zarejestruj. 20 Kwiecień 2024, godz.10:22

Autor Wątek: Rhino + dodatki  (Przeczytany 4355 razy)

Offline flaber14

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja na forum: +0/-0
Rhino + dodatki
« dnia: 29 Czerwiec 2014, godz.22:19 »
Witam Wszystkich

Jestem nowy i mam na imię Adam, i zaczynam przygodę z modelowaniem w 3D. Postanowiłem zakupić program Rhino do modelowani 3D, hmm mam nadzieję że nie porywam się nie tyle z motyką co z samym kijem na Słońce ;)

Ale to później będę mial do Was poważniejsze pytania teraz chciałbym od Was taką odpowiedź, otóż napisałem do przedstawiciela sprzedającego ów program o możliwość jego zakupu wraz ze sprzętem komputerowym. Zaiste każdy z Was wie z jakiej strony. Aczkolwiek nazwijmy to przedstawiciel firmy chce mi sprzedać program Rhino5 + silnik renderujący, gdzie ja chciałem program i stację robocza.

Powiedźcie mi taką że czy ów silnik renderujący jest mi potrzebny do tworzenia modeli (przedmiotów, rzeczy) w 3D które potem będę drukował na drukarce. Jak czytałem to ów narzędzie służy do wizualizacji, i do tworzenia modeli 3D chyba aż tak potrzebne nie jest.

Jeśli ktoś się z mojej wypowiedzi będzie śmiał i stwierdzi co za facet pisze takie rzeczy to cóż, ale jestem świerzakiem w tej dziadzinie i mogę jeszcze nie operować Waszym językiem, dlatego tez chce podpytać Was co o tym sądzicie. Powiedźcie mi do czego tak na prawdę ten silnik służy, bo z mojego punktu widzenia chyba mi się on nie przyda, przynajmniej na razie...

Z tego co sie zorientowałem to do mojej branży (projekty biżuterii, makiet budynków itp) bardziej potrzebny będzie mi Grasshopper z Rhino

pozdrawiam
Adam


Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Rhino + dodatki
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec 2014, godz.12:44 »
Do samego modelowania osobny renderer nie jest Ci potrzebny, rhino ma swój - wystarczy.
Chyba, że planujesz profesjonalne wizualizacje, katalogi etc., ale silnik zawsze możesz dokupić później.

Offline Robertos

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja na forum: +14/-0
Odp: Rhino + dodatki
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lipiec 2014, godz.12:46 »
Witam,

Bardzo dobrze myślisz :). Jeżeli ma to być stacja tylko do druku 3D to dodatkowy silnik renderujący nie będzie Ci potrzebny. Jak HAV napisał standardowy wystarczy. Grasshopper jest za free co jest dużym plusem i tak, bardzo Ci się w przyszłości przyda. Nawet sama stacja robocza nie musi być bardzo power'owa aby sprostać zadaniu druku 3D.

Powodzenia i pozdrawiam,
Robert

Offline Ekans

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja na forum: +0/-0
Odp: Rhino + dodatki
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpień 2018, godz.13:34 »
A czy Rhino jest kompatybilne z kazda drukarka 3D?
Pierwszy krok jest zawsze najwazniejszy