Zaloguj się lub zarejestruj. 16 Kwiecień 2024, godz.12:17

Autor Wątek: Interaktywny "spacer" w obiektach Rhino  (Przeczytany 4424 razy)

Offline jkrzew

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja na forum: +15/-0
Interaktywny "spacer" w obiektach Rhino
« dnia: 31 Maj 2014, godz.23:42 »
Chciałbym wykonać interaktywny "spacer" przez obiekt wykonany w Rhino (okręt). Z zaglądaniem w "kąty" itp. Bez narzucania "spacerowiczowi" sztywnej trasy. Tak aby "prawie" swobodnie mógł za pomocą myszki/klawiszy kursora przemieszczać się po okręcie na zewnątrz i wewnątrz. Próbowałem kilku rozwiązań, ale niestety silniki gier, które mi polecono zwiodły mnie na manowce. Jednym słowem nic nie wywalczyłem. Również z Javą "poległem". Czy jest jakiś "prosty" sposób, żeby "wkleić" mój obiekt (okręt) w "jakieś" środowisko, po którym "spacerowicz" będzie sobie swobodnie spacerował? Oczywiście "spacerowicz" nie będzie miał Rhino. Co najwyżej jakąś przeglądarkę.
Czy to jest "realizowalne"?
Pozdrawiam
jkrzew

Offline kojot

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja na forum: +20/-0
Odp: Interaktywny "spacer" w obiektach Rhino
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipiec 2014, godz.20:41 »
Widziałem gdzieś plugin co pozwalał na export geometri Rhino do pdf ( od jakiegos czasu mozna zagniezdzac siatki w pdfach). Jednak jakość spacerowowania i intuicyjność poruszania sie nie jest taka dobra jak mog ło by sie wydawać, ale działa.

Offline jkrzew

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja na forum: +15/-0
Odp: Interaktywny "spacer" w obiektach Rhino
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lipiec 2014, godz.20:56 »
O czymś takim również słyszałem, ale do tego potrzeby jest - podobno - pełny Acrobat 3D. Tak mi przekazano. Chyba, że jest inaczej? Czy masz na myśli jakiś "wewnętrzny" plugin w Rhino, który nie ma nic wspólnego z Acrobatem, poza oczywiście eksportowaniem geometrii do pdf'a?
jkrzew