Zaloguj się lub zarejestruj. 19 Kwiecień 2024, godz.20:28

Autor Wątek: Siatka z bryły  (Przeczytany 5779 razy)

mateuszowiec

  • Gość
Siatka z bryły
« dnia: 29 Sierpień 2013, godz.09:26 »
Cześć!
Jestem zielony w Rhino, jednak dla potrzeb mojej firmy zamierzam zakupić ten program i odbyć szkolenie. Zanim to nastąpi jednak muszę wiedzieć czy w Rhino istnieje możliwość stworzenia dowolnej bryły, a następnie zdjęcia z niej jej siatki?
A zatem jeśli mam dajmy na to kulę, to czy istnieje możliwość rozłożenia jej powierzchni na płasko, w celu uzyskania jej siatki.

Pozdrawiam serdecznie,
Mateusz Krupa

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Odp: Siatka z bryły
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpień 2013, godz.13:16 »
Witaj,

Odpowiedź na twoje pytanie to i tak i nie. Można rozwinąć bryły rozwijalne, takie jak walce, stożki, ostrosłupy i inne pudełka z płaskimi ścianami. W przypadku takich brył otrzyma się dokładne rozwinięcia. Natomiast w przypadku brył nierozwijalnych, np. kuli, Rhino jest w stanie stworzyć rozwinięcie powierzchni, ale na zasadzie rozpłaszczenia, czyli otrzymana powierzchnia będzie zniekształcona i o powierzchni innej niż oryginalna. Są dostępne dodatki do Rhino, które "urealniają" takie rozwinięcia symulując materiał z którego jest zrobiona taka powierzchnia. Ale nie znam szczegółów, nie miałem potrzeby używania ich. Mając bryłę nierozwijalną, żeby dostać jej rozwinięcie przerabiam ją na rozwijalną, ale w takim przypadku nowa bryła jest już tylko przybliżeniem oryginalnej. Przejrzyj ten wątek: http://forum.rhino3d.pl/index.php/topic,846.0.html

Pozdrawiam
Michał