Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.10:32

Autor Wątek: Co trzeba umieć zeby projektować jachty?  (Przeczytany 3860 razy)

thekedzior

  • Gość
Co trzeba umieć zeby projektować jachty?
« dnia: 02 Czerwiec 2013, godz.23:41 »
Witam,
chciałbym projektowac jachty. Wiekszosc firm wymaga własnie rhino.
I tu mam pytanie na które kursy warto sie wybrac?
Z tego co sam sie domyslam warto na pewno na pierwszy stopien dla poczatkujących.
Tylko co potem?  Orca i to cos do wyliczania kadłubów czy moze jeszcze 2 stopień?
Moja znajomosc rhino w tym momencie jest bliska zeru.
Proszę o wskazanie drogi i z góry dziekuja za wszelkie wskazówki.

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: Co trzeba umieć zeby projektować jachty?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Czerwiec 2013, godz.21:35 »
"Co trzeba umieć zeby projektować jachty?"

No właśnie przede wszystkim trzeba umieć projektować jachty :) To nie jest takie proste jak brzmi. Jeśli chcesz się zatrudnić w firmie jako inżynier, to powinieneś znać rhino i autocada, bo najczściej będziesz klepał dokumentację 2D. Projektami 3d i "własciwym projektowaniem" zajmują się właściciele (małych firm) lub w dużych firmach doświadczeni inżynierowie oraz styliści.
Jeśli chcesz się nauczyć projektować jachty, to musisz czytać książki i robić projekty samemu, jeśli masz na to czas, na wakacje dobrze iść na praktyki do biura konstrukcyjnego, niezależnie od tego czy uczelnia wymaga tego czy nie. Pamiętaj, sama uczelnia NIC ciebie nie nauczy. Ja 95% swojej wiedzy czerpałem z książek, własnych projektów, żeglowania, praktyk - w tej kolejności, studia, to pozostałe 5%, tym bardziej, że na PG nie ma nikogo, kto potrafi projektować jachty (na dzień dzisiejszy).

P.S.

Na jakim etapie nauki jesteś teraz? Studia?

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: Co trzeba umieć zeby projektować jachty?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec 2013, godz.12:49 »
Dodam jeszcze kilka słów o studiach. Politechnika z teoretycznego punktu widzenia jest bardzo pomocna. Tam się nauczysz czym jest stan naprężenia, dowiesz się podstaw mechaniki i wytrzymałości, bez tego ani rusz. No chyba, że chcesz się zatrzymać na tym poziomie, na którym jest kilku (nawet znanych) polskich stylistów dumnie nazywanych projektantami jachtów, którzy ograniczają się do zrobienia excelków i liczenia wg przepisów i norm. Jeśli chcesz wykroczyć poza tą przeciętność i zrobić coś, co nie będzie spełniało kryteriów przepisów klasyfikacyjnych, będziesz musiał udowodnić, że jest to bezpieczne, a wtedy pozostają obliczenia FEM i ręczne obliczenia wytrzymałościowe. Jeśli interesują ciebie regatówki z prawdziwego zdarzenia i chcesz w tym kierunku iść, to czeka ciebie sporo pracy, ale polecam.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Co trzeba umieć zeby projektować jachty?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwiec 2013, godz.11:50 »
To, co napisali koledzy, to święta prawda.

Samo szkolenie z Rhino na dowolnym stopniu, z pewnością nie zaszkodzi  8)
Są także odrębne szkolenia z samej Orcki
http://www.rhino3d.pl/szkolenia

darkoct

  • Gość
Odp: Co trzeba umieć zeby projektować jachty?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwiec 2013, godz.07:40 »
"Co trzeba umieć zeby projektować jachty?"


Jeśli chcesz się nauczyć projektować jachty, to musisz czytać książki i robić projekty samemu, jeśli masz na to czas, na wakacje dobrze iść na praktyki do biura konstrukcyjnego, niezależnie od tego czy uczelnia wymaga tego czy nie. Pamiętaj, sama uczelnia NIC ciebie nie nauczy. Ja 95% swojej wiedzy czerpałem z książek, własnych projektów, żeglowania, praktyk - w tej kolejności, studia, to pozostałe 5%, tym bardziej, że na PG nie ma nikogo, kto potrafi projektować jachty (na dzień dzisiejszy).

P.S.

Na jakim etapie nauki jesteś teraz? Studia?

Witam czy mógłbyś podać tytuły  ksiązek z których czerpałeś wiedzę?