Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.23:20

Autor Wątek: Plik *.igs w Rhinoceros  (Przeczytany 2119 razy)

dcp

  • Gość
Plik *.igs w Rhinoceros
« dnia: 03 Maj 2013, godz.22:41 »
Witam serdecznie,
Jestem nowym użytkownikiem Rhinoceros i tak po prawdzie dopiero zdążyłem się zaznajomić z tym programem, gdyż dowiedziałem się, że może on być pomocny w rozwiązaniu mojego problemu.
Posiadam plik *.igs który jest odczytem punktów przy pomocy maszyny współrzędnościowej z bryły modelu samolotu ( BULLIT 540 firmy TOP CZ). Oczywiście nie jest to cały samolot a tylko jego 1/4 wyznaczona przez jego dwie płaszczyzny symetrii, ale nie to jest problemem. Walczyłem w konkurencyjnym programie zaczynającym się na literkę "S", niestety poległem (prawdopodobnie za mała wiedza - aczkolwiek duża), dostałem informację, że w "Nosorożcu" będzie łatwiej i przejżyściej i szczerze: trochę tak jest. Otóż na w/w punktach udało mi się wygenerować siatkę, ale nie trzeba być jasnowidzem, żeby wiedzieć, że ów siatka jest niedokładna. Szczerze mówiąc nie wiem co mogę Wam w tej chwili zaoferować, czy to zrzut ekranu z Rhino, czy plik .igs. Co do niedokładności siatki zamiast być idealnie przylegającą powierzchnią do punktów w wielu miejscach występują "kosmiczne wybrzuszenia" co wprowadza mnie w lekkie zakłopotanie i tutaj pojawia się jedno z ważniejszych pytań, jak mogę usunąć te wybrzuszenia, ewentualnie je naprawić. Próbowałem coś "wyrzeźbić" przy pomocy opcji "Wydzielania ściany siatki" na podstawie współczynnika kształtu i poniekąd, zaznacza on niektóre z niechcianych obszarów, lecz dalej nie jestem w stanie nic z nimi zrobić.

Mam nadzieję, że to co powyżej jest w miarę czytelne. Jeżeli moje pytanie jest niejasne, proszę uprzejmie napisać, tak jak wyżej wspomniałem mogę również udostępnić plik .igs z punktami. Gorąco proszę o spojrzenie na problem fachowym okiem. Jako, że dziś pogoda kiepska to pracuje, poprawdzie dostęp do sieci będę miał dopiero pojutrze, ale nadal proszę o pomoc.

Pozdrawiam gorąco ( w ten chłodny weekend majowy)
B.K.