Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Marzec 2024, godz.16:26

Autor Wątek: Osnap i przesuwanie obiektów względem innego - poszukiwana pomoc  (Przeczytany 3251 razy)

skowina

  • Gość
Witam

Proboje przesiąść się z AC do Rhino.
1. Mam pytanie czy ktoś mi powie czy w Rhino jest możliwość przełączania w jakiś sposób markerów OSNAP, ponieważ ciężko jest przy małych obiektach np:okrąg, celowac w punkt CENTER, a dookoła wyskakują wszystkie inne. Ja wiem ze można sobie włączyc do tego obiektu tylko CENTER, ale w AC jest to rozwiązane za pomocą menu podręcznego pod RMB+Shift i tam wybiera się to co się potrzebuje. Czyli OSNAP w AC działa ciągle, ale jak chcemy zrobic konkretny osnap na szybko to SHIFT+RMB i wybieramy dokladnie.

2.Drugie pytanie jest związane z przesuwaniem obiektów, a mianowicie czy jest możliowść przesunięcia danego obiektu ktory nie leży w pobliżu punktu względem którego chcemy go odsunąć.
Przyklad
okrąg (mały) narysowany w kwadracie.  "Łapiemy" okrąg w CENTER i chcemy aby go przenieść o np 10cm od dowolnego rogu kwadratu.

W AC jest to zrobione rowniez w menu podręcznym. Wyglada to tak: Łapiemy okrąg ===> move, jak juz wszystko swieci,  SHIFT+RMB otwiera sie menu podręczne ===> FROM ===> wskazujemy dowolny punk i wybieramy odległosc i kierunek od niego.

Wiem ze mozna to zrobic na około, czyli przenieść okrąg recznie w dany punkt, a pozniej ponownie sobie go przenieść, ale pytanie moje jest czy w Rhino jest opcja "na skroty".

Pozdrawiam