Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.22:04

Autor Wątek: CENTAUR II  (Przeczytany 12297 razy)

Offline Romcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja na forum: +8/-0
CENTAUR II
« dnia: 19 Luty 2013, godz.16:44 »
Witam serdecznie :)
Moja przygoda choć krótka z programem rhinoceros 3D była jedną z najciekawszych. W tym miejscu chciałbym podziękować Wszystkim którzy byli wyrozumiali i cierpliwie pomagali w poznawaniu tajników  tego programu. W szczególności podziękowania i wielki szacunek dla vv3k4i oraz sea__.
No cóż pozostało mi przedstawić moje wypociny. I jeżeli kiedyś będę bogatszy to na pewno będę chciał kupić ten program bo jest dla mnie fantastyczny !!!. Próbowałem swoich sił w innych programach 3D ale ten okazał się NAJ ! jak na moje skromne potrzeby w zupełności wystarczający.
Pozdrawiam wszystkich Serdecznie i zbieram kaskę na pełna wersje Rhinoceros 3D :)




Pozdrawiam
                 Romanov

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: CENTAUR II
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Luty 2013, godz.17:03 »
Piekna robota :) +

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Odp: CENTAUR II
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty 2013, godz.19:41 »
Bardzo ładny +

Offline DmVip

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja na forum: +35/-0
  • DmVip
Odp: CENTAUR II
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Luty 2013, godz.14:40 »
No jak na pierwszy raz to jestem w szoku...... pogratulować tak pięknego modelu !!!! WIELKI +
życie to nie jest bajka, to jest wojna :)

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: CENTAUR II
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Luty 2013, godz.13:41 »
Możemy jeszcze zobaczyć siatkę modelu?

Offline Romcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja na forum: +8/-0
Odp: CENTAUR II
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Luty 2013, godz.15:47 »
Możemy jeszcze zobaczyć siatkę modelu?

o jakiej siatce mowa ? taka jak w formie drutowej  ? czy dobrze zrozumiałem  ?

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: CENTAUR II
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Luty 2013, godz.18:13 »
Tak, wireframe.

Offline Romcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja na forum: +8/-0
Odp: CENTAUR II
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Luty 2013, godz.19:34 »
Witam
Chciałem podziękować za miłe słowa uznania, pewnie robicie rzeczy dużo lepsze  niż ja. Ale tym bardziej dziękuje :)
Może kilka słów powinienem napisać co i jak.
Model robiłem w kilku plikach osobnych i potem za pomocą managera sesji połączyłem w całość. W sumie plik wynikowy ma ok 500 Mb.  A model składa się z 9 plików. Zależało mi na szczegółowości aby można było detale pokazać. Zdawałem sobie sprawę że siatki będą bardzo pamięciożerne. Ale efekt przerósł mnie. Przyznam się że  sam byłem zaskoczony jak mi to zaczęło wychodzić. Wcześniej nigdy nie pracowałem w programach 3D tak jak już napisałem. Podczas tego projektu popełniłem wiele błędów oraz pewne rzeczy zrobiłem forsownie. Nie wszystko chciało wychodzić jak bym sobie wymyślił. Ale człowiek uczy się całe życie wiec myślenie myślenie i realizacja. Z zamiłowania jestem modelarzem. I zamiaruję ten holownik zrobić na żywo. A że wcześniej rysowałem plany tego holownika wiec było mi łatwiej bo mając dokumentacje zdjęciową i częściowo stoczniową  (2 lata biegałem za tym!) to materiał wyjściowy miałem pod ręką. Przy tej okazji z zweryfikowałem czy moje plany są poprawnie narysowane. I wyłapałem sporo błędów na rysunkach. Tak więc motywacji mi nie brakowało.  Pozdrawiam




Offline Robertos

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja na forum: +14/-0
Odp: CENTAUR II
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Luty 2013, godz.09:35 »
Wyszło naprawdę pięknie  :o! Do tego jeśli to twój pierwszy model w co po efekcie trudno uwierzyć naprawde szacun i wielki plus się należy. Poziom detalu naprade wysoki. Siatka poza kilkoma miejscami gdzie mogła by być rzadsza bardzo poprawna. Wielkie gratulacje! To teraz tylko czekać na rzeczywisty model  ;)

Pozdrawiam

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: CENTAUR II
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Luty 2013, godz.14:15 »
Gratulacje, to teraz na jakąś drukarkę 3d i będzie rzeczywisty model :) a tak na serio, jeśli będziesz prowadził jakiegoś bloga z budowy modelu, albo może na jakimś forum umieszczał progress, to podeślij linka na priv :)

Offline brader74

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja na forum: +5/-0
Odp: CENTAUR II
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Kwiecień 2013, godz.21:13 »
Romcio! Widać, że z Ciebie beda ludzie!.....jak na pierwszy model to żes wyskrobal taki jak ja ostatni!;-)

Offline Romcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja na forum: +8/-0
Odp: CENTAUR II
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Wrzesień 2015, godz.12:26 »
Witam serdecznie
W związku z obiecaniem że jak rozpocznę budowę Centaura II dam znać. Więc informuje że powoli zaczynam budowę modelu. Szczegóły można znaleźć na   moim blogu pod tym linkiem:
http://www.rcmodel.com.pl/kadlub-z-laminatu/

Pozdrawiam

Roman

Offline vv3k4i

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja na forum: +25/-0
Odp: CENTAUR II
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Wrzesień 2015, godz.17:57 »
Super sprawa. Jak byłem w podstawówce, zacząłem budowę modelu jachtu "Polonez", nigdy nie skończyłem go, ale za każdym razem jak wracam w rodzinne strony przypomina mi się ten czas. Widzę, że przygotowałeś kopyto pod formę, planujesz produkcję większej liczby jednostek?

Offline Romcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja na forum: +8/-0
Odp: CENTAUR II
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Wrzesień 2015, godz.23:44 »
Super sprawa. Jak byłem w podstawówce, zacząłem budowę modelu jachtu "Polonez", nigdy nie skończyłem go, ale za każdym razem jak wracam w rodzinne strony przypomina mi się ten czas. Widzę, że przygotowałeś kopyto pod formę, planujesz produkcję większej liczby jednostek?

Witam
Spostrzegawczy jesteś :))
To znaczy kilku moich Przyjaciół jest zainteresowana budową więc stwierdziłem że metoda skorupowa będzie najodpowiedniejsza a co za tym idzie wykonanie kilku kadłubów pozwoli obniżyć koszty formy która nie jest wcale tania  :)

Pozdrawiam
Roman