Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Marzec 2024, godz.16:26

Autor Wątek: kadłub statku w 3D  (Przeczytany 22537 razy)

Offline Romcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja na forum: +8/-0
Odp: kadłub statku w 3D
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Styczeń 2013, godz.13:37 »
Witam ponownie. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc oraz cierpliwość dla takiego marudy jak ja. Stoję przed kolejnym problem. Zdaje się że to powinno być proste ale..........no właśnie jak się wie. A więc tak :
Mam określoną płaszczyznę pod jakimś kątem ustawioną i chcę do tej płaszczyzny "przykleić" obiekt i nijak nie mogę tego zrobić :(. poprzez obrót mogę  tylko obracać w 2 płaszczyznach. Czy jest jakiś sposób aby to zrobić np. przez przyciągnięcie do danej płaszczyzny ten obiekt. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Na załączonym obrazku widać o co biega.

Pozdrawiam
Roman K.

edit poprawiłem pytanie bo coś mi zjadło część tekstu.
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2013, godz.14:46 wysłana przez Romcio »

Offline sterowiec

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: kadłub statku w 3D
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Styczeń 2013, godz.15:45 »
OrientOnSrf ??

Offline mrafalsk

  • Członek forum
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja na forum: +67/-0
    • Strona domowa
Odp: kadłub statku w 3D
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Styczeń 2013, godz.15:50 »
Do tego celu służy np. polecenie _orient3pt (Transform -> Orient -> 3 points). Działa tak, wybiera się obiekt do ostawienia, punkt „środkowy” (np. jeden z rogów), punkt „na osi X” (np. róg po prawej stronie), punkt „na osi Y” (np. róg powyżej pierwszego rogu), punkt „środkowy” na płaszczyźnie docelowej, punkt po prawej i punkt powyżej. Czyli najpierw warto na powierzchni docelowej narysować sobie miejsce, gdzie ustawiany obiekt ma się znaleźć i zastosować to polecenie.

Offline Romcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja na forum: +8/-0
Odp: kadłub statku w 3D
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Luty 2013, godz.10:48 »
Witam po dłuższej przerwie. Mam do Was pytanie. Jak próbuje wygenerować rysunek 2D to wszystko jest cacy ale tam gdzie krawędzie są zaokrąglane w rysunku 2D część linii się nie pojawia wcale a co za tym idzie rysunek nie jest czytelny. Czy trzeba coś w ustawieniach zmienić ? Pozdrawiam

Offline Romcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja na forum: +8/-0
Odp: kadłub statku w 3D
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Luty 2013, godz.19:53 »
A wiec tak projekt jest już zakończony  w tym wątku prezentuję swoją pracę http://forum.rhino3d.pl/index.php/topic,1598.0.html

Pozdrawiam