Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.13:54

Autor Wątek: rysowanie krzywych oraz łączenie ich  (Przeczytany 4810 razy)

Offline Romcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja na forum: +8/-0
rysowanie krzywych oraz łączenie ich
« dnia: 05 Styczeń 2013, godz.12:36 »
Witam ponownie. Być może kolegom moje pytanie wyda sie banalne ale nie mogę sobie poradzić z rysowaniem krzywych i prostych w jednym obiekcie. Dokładnie chodzi mi o rysowanie wręgi gdzie występują linie proste oraz krzywe. Oraz czy  jest możliwość przy rysowaniu aby końce lini się przyciągały (tak jak w corelu) tworząc jeden obiekt ?  Jak rysuję linię prostą i potem krzywą to zazwyczaj punkty końcowe nie łączą się a są osobnymi obiektami.

Pozdrawiam


PS. A więc tak zaczynam sobie już radzić powoli, miałem nadzieję że będzie to  trochę łatwiejsze ale spoko powoli do celu zmierzam. 
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2013, godz.16:09 wysłana przez Romcio »

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: rysowanie krzywych oraz łączenie ich
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Styczeń 2013, godz.16:15 »
Wtam

Sam się ucząc rysować na Cadie miałem te same problemy :) Przyciąganie obiektów zaznaczyłem na załączniku. Za końce lini odpowieda "END".

pozdrawiam
Andrzej

Offline Romcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja na forum: +8/-0
Odp: rysowanie krzywych oraz łączenie ich
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Styczeń 2013, godz.17:36 »
To jest to !! dokładnie. Serdecznie dziękuje. Niby to banalne ale jak się wie, a jak się nie wie to ciężko załapać. Do tej pory pracuję w corelu i photoshopie   wiec ten interfejs jest dla mnie  czymś nowym.
Jeszcze raz dziękuje :))

Pozdrawiam

Offline Romcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja na forum: +8/-0
Odp: rysowanie krzywych oraz łączenie ich
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Styczeń 2013, godz.13:23 »
Witam ponownie
Nie chciałem zakładać nowego tematu więc zapytam w  tym wątku.

Mam wykonane zdjęcia jpg na podkład pod rysowanie:  rzut z przodu, rzut z góry, oraz rzut z boku. Zdjęcia są wykonane w jednej skali i jednej rozdzielczości. zależy mi na tym aby wszystkie rzuty były podłożone w jednej skali, co jest logiczne aby obiekt odwzorować poprawnie. I teraz czy jest sposób aby w określonej skali (zdjęcia ) wrzucić podkłady ?. Bo jak dam dodaj bitmapę to na każdej płaszczyźnie muszę ustawiać wielkość zdjęcia a co za tym idzie nie daje rady aby ustawić w jednej wielkości.   Zaznaczę że fotografie są rożnej wielkości a wynika to z faktu żę obiektem są wręgi kadłuba statku.  Mam nadzieję że czytelnie opisałęm problem.

Pozdrawiam  :)

Offline marek

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja na forum: +149/-1
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2013, godz.17:22 wysłana przez marek »

Offline Romcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja na forum: +8/-0
Odp: rysowanie krzywych oraz łączenie ich
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Styczeń 2013, godz.13:51 »
Witam ponownie. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.
W zasadzie posiłkuję się tutorialami jak tylko mogę. Na dzień dzisiejszy w ramach treningu i zapoznania się z możliwościami tego programu spłodziłem taki obiekt :
.
 Aczkolwiek w tym prostym projekcie tez nie ze wszystkim sobie radzę. Np: Zamknięte bryły mogę łączyć za pomocą Sumy Boolea a już obiekty takie jak rura z innym obiektem nie wiem jak połączyć.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2013, godz.21:00 wysłana przez Romcio »