Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Marzec 2024, godz.00:31

Autor Wątek: lapek  (Przeczytany 4775 razy)

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
lapek
« dnia: 30 Styczeń 2011, godz.23:18 »
Trochę wypadłem z 'obiegu' i nie jestem na bieżąco co słychać na rynku... więc poproszę Was o pomoc ;)
Coraz częściej działam poza domem w rhino, potrzebuję jakiegoś sprzętu mobilnego, który swobodnie pociągnie przede wszystkim rhino (średnio skomplikowane modele, wagowo mieszczące się w przedziale kilkudziesięciu - ~stu(kilkudziesięciu) mega), szybko machnę render poglądowy na standardowym silniku rhino, a i czasem brazila udźwignie (bez materiałów, goły model w skali szarości) i nie zajmie mu to pół dnia ;D
Od czasu do czasu mógłby też uciągnąć na przyzwoitym poziomie jakąś grę etc.
Słowem - głównie pod rhino, ale i inne przyjemności nie powinny sprawiać problemów :)
Mile widziana duża matryca (i tak już mnie boli fakt pracy na lapku i ślipienia w mały ekran...).
Może być bez systemu i zbędnego softu, interesuje mnie sprzęt a nie tona pierdół 'gratis'.
Cenowo najchętniej w przedziale do 3000-3500 pln.
Marka nie ma tu większego znaczenia, a za sam znaczek dopłacać 1000 mi się jakoś nie widzi (choć jakoś sentymentem darzę ASUSa :))

maciek_maciek

  • Gość
Odp: lapek
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Styczeń 2011, godz.14:48 »
http://www.komputronik.pl/index.php/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1//searchString/UkY1MTE=/category/1/ - i7-2630QM, 2Ghz - procesor z serii Sandy Bridge (najnowsza platforma) 4 rdzenie/8 wątków czyli 8 kwadracików renderujących scenę, Ge Force 540 1GB, 4GB ram, 500GB - 3500zł. Za taką cenę nic lepszego się nie znajdzie, jeżeli wolałbyś coś większego np. 17' to: http://www.komputronik.pl/index.php/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1//searchString/cmY3MTE=/category/1/  te same podzespoły z tym, że większa matryca - 3699zł.

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: lapek
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty 2011, godz.22:23 »
Dzięki za zainteresowanie :) Trochę poszperałem i chyba dorzucę jeszcze parę stówek :P Wstępnie upatrzyłem najnowszego asusa n73sv... jak już się okaże kiedy faktycznie trafią na rynek po problemach z Sandy Bridge.