Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Marzec 2024, godz.03:03

Autor Wątek: Jaki sprzęt proponujecie?  (Przeczytany 36526 razy)

ZAG

  • Gość
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Sierpień 2007, godz.20:36 »
cześć
panowie

znalazłem w necie ponizsze konfiguracje
teoretycznie z przeznaczeniem pod CAD/CAM
czy mozecie jakos obiektywnie na to spojzeć
nie wiem jescze ile to kosztuje ale chcę miec jakiś punkt odniesienia


o   Procesor: INTEL CORE 2 Duo 2,40GHz E6600 4M LGA-775 1066FSB;
o   Płyta główna: ASUS P5B-E DDR2 SATAII;
o   RAM: KINGSTON DDR2 2GB DUAL (PC800) KVR800D2N5K2/2G;
o   HDD: SEGATE 80GB 7200RPM SATAII ST380815AS NCQ 8MG
o   Karta graficzna: ASUS 7950GT PCIex 512MB EN7950GT;
****************************************************
o   Procesor: AMD ATHLON 64 5200+ X2 2MB AM2;
o   Płyta główna: Gigabyte GA-M59SLI-S5 SATA RAID;
o   RAM: KINGSTON DDR2 2GB DUAL (PC800) KVR800D2N5K2/2G;
o   HDD: SEGATE 80GB 7200RPM SATAII ST380815AS NCQ 8MG
o   Karta graficzna: ASUS 7950GT PCIex 512MB EN7950GT

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Sierpień 2007, godz.20:42 »
ZAG - głównym punktem odniesienia - będzie cena za toto...

Ja bym na dziś - AMD x2 odpuścił, niestety, bo jestem fanem, ale testy mówią głośniej...

Karta graficzna - według mnie, dobry wybór, DX 10 pod Rhino nie jest Ci potrzebne, do Rhino wystarczy 256 MB, ale jak możesz mieć 512, to czemu nie...
Choć ta karta spożywa naprawdę sporo prądu...

Dysk - pojemność do pracy z Rhino jest mniej istotna, ale 80 GB dziś to jednak za mało.....

Czekamy na opinię Havoca, ciekawe, czy się zgodzi.

ps. Mnie się podoba konfig intela także dlatego, bo płyta asusa (ta akurat ma dobre recenzje) HEHEHEHE ;D, uparty ze mnie sioł-o ...
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2007, godz.20:50 wysłana przez Odyniec »

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Sierpień 2007, godz.22:05 »
Konfig pierwszy to wydatek ~2500 pln; drugi - ~2250, czyli nawet nie za cenę Fire GL'a, którego to gotowy byłeś kupić

I w tym miejscu trzeba sobie zadać dwa pytania:
pierwsze - ile jesteś w stanie na to przeznaczyć?
drugie - czy ważniejsza jest wydajność, czy zamiłowanie do konkretnej marki?

Odyniec - współczesne karty, jakby na to nie patrzeć, żrą dużo - zwłaszcza te z górnej półki i raczej nie spotyka się już chyba kart, nie wymagających podłączenia dodatkowego zasilania.

Co do dysku - rotfl, nie no sorry, ale ceny dysków są obecnie małe i często bardziej opłaca się kupić większy niż mniejszy. Przykładowo ten konkretny Segate (właściwie to nie tyle konkretny, co odpowiadający mu parametrami) kosztuje ~150 pln, ten sam Segate w wersji 160 GB ~180-190 pln. W obecnych czasach śmiało można brać dyski 250-320 GB i... nie większe. Dwa powyższe kosztują odpowiednio ~240 i ~290 pln. 400 GB to już koszt ~440 pln, więc różnica już znaczna w stosunku do przyrostu przestrzeni dyskowej, a i liczyć się trzeba z tym, że faktycznie dyski zawsze mają parę-parędziesiąt GB (raczej nie więcej niż 20 GB) mniej, niż podaje to specyfikacja.
Oczywiście mówimy tu cały czas o HDD ma SATAII. Jak brać, to taki z 16 MB cachu i zapisem prostopadłym, prędkość oczywiście 7200.

Pamiątki osobiście też bym zmienił, wprawdzie Kingstony złe nie są i cieszą się raczej dobrą opinią, ale osobiście brałbym Patrioty, Corsairy, OCZ albo Geil'e (jedna uwaga do tych ostatnich - lubią mieć ustawione większe timingi niż podane w specyfikacji; przykładowo defaultowo powinno być 4-4-4-12, a jest 5-5-5-15 - ręczna zmiana w biosie wskazana). Pamiątki oczywiście PC800, preferowane CL4 lub niższe. Obecnie ceny 2 GB takich pamiątek z cl4 to ~400pln i tu ceny są dość zbliżone.

Grafika na dx10 - teoretycznie można brać, jeśli masz zamiar w coś pograć. Praktycznie minie jeszcze sporo czasu, nim pojawią się jakieś sensowne gry/aplikacje wykorzystujące w pełni dx10. Za to obecne karty dx10 to praktycznie jedynie flagowe modele - czyli radek 2900 i gf8800 i to w najwyższej konfiguracji. Pozostałe to jakby nie patrzeć okrojone modele flagowe, więc i wydajność znacznie mniejsza.
No i oczywiście w rhino tego i tak nie wykorzystasz.
Proponuje coś z 256/512 MB ramu i szyną 256/512 - oczywiście im więcej, tym lepiej.


A tak w ogóle - komputerów nie kupuje się w zestawach; lepiej wybrać bebechy i udać się do serwisu/sklepu, żeby Ci to później złożyli jeśli sam sobie rady nie dasz. Przynajmniej wiesz, co masz w środku. Tak jeszcze dodam, że część sprzedawców ma poronione zasady gwarancji, plombując blaszaka - zerwiesz blombę = tracisz gwarancję - i dlatego takim sprzedawcom mówimy stanowcze NIE i omijamy ich szerokim łukiem.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Sierpień 2007, godz.22:34 »
Havoc - ale ciągle nie wiemy, ile zaśpiewano ZAG'owi za ten sprzęt.

Karty  graficzne - wiem, że współczesne karty pożerają prąd i że nie ma innych (jeśli mają być naprawdę wydajne) , ale nie wiemy, czy ZAG to przewidział (np w swoim rachunku za prąd).

Dysk Twardy - podpisuję się wszystkimi kończynkami, propozycja 80 Gb, to (chciałem to jakoś lekko ująć) nieporozumienie.

Pamięci - moja opinia jest taka, że jak ZAG nie będzie bawił się w podkręcanie, to jednak może mieć raczej takie, które po prostu działają... Różnica w cenie jest jednak taka, że lepiej wydać na lepszy procek. W Rhino, mówię, w Rhino.

Grafika - 1950 GT ma szynę 256 bit (a to się liczy w Rhino oooo i to jak...) - myślę, że w tej cenie nie znajdziesz takiej karty DX 10

Havoc - nie każdy zna kogoś, kto złoży mu bebechy...


Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Sierpień 2007, godz.00:09 »
No i jak nie zna, to po to sklepy często oferują swoje usługi, choćby te same, w których kupuje się bebechy. Kwestia doboru odpowiedniego sklepu i dogadania się z obsługą

Radki 1950 chyba wszystkie są na szynie 256, różnią się za to ilością pamięci, jej typem (lepsze modele wyposażone w DDR4, choć też zależy od producenta) i parametrami.

ZAG - pamiętaj, że doliczyć do tego musisz jeszcze parę stów na porządną zasiłkę i budę - choć tu akurat cięcia można zrobić, to jednak odbije się to na późniejszym komforcie pracy

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Sierpień 2007, godz.07:53 »
Ja uzupełnię jeszcze, że

Radeony 1950 - tak, wszystkie mają 256-bitową szynę, w końcu to najwydajniejsze z serii kart ATI pod DirectX 9.
Jeśli chodzi o pamięci - to są to rzeczywiście GDDR3, tylko niektóre z serii 1950XTX mają DDR4, ale ma też już zupełnie nieatrakcyjną cenę w stosunku do 256-bitowych kart DirectX 10

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Sierpień 2007, godz.10:24 »
To jak się tak uzupełniamy...

Wszystkie radki 1950XTX mają pamiątki DDR4, za to HIS montuje je też na słabszych XT

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Sierpień 2007, godz.11:54 »
Warto też wspomnieć o redukcji urządzeń w kompie. Ja ograniczyłem się tylko do nagrywarki dvd, jednego dysku twardego, wywaliłem też stacje dyskietek, ale resztę zostawiłem kartę grafiki itp. ;D Zawsze to mniej prądu czerpie - jeszcze tylko monitor przydałoby się zmienić na jakąś matryce, choć słyszałem że przy grafice to nie za bardzo z tymi kolorami sobie radzą. Piszę tu o takich cieniasach za 700 zł. 
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Sierpień 2007, godz.13:39 »
HAL - Hmm, dziś już nawet te tanie za 600-700 pln LCDki radzą sobie "w miarę". Oczywiście, nie mówię tu o pracy typu Photoshop, ale W Rhino - jak najbardziej. Szybkość reakcji - też dziś standardowa do Rhino całkowicie wystarcza. Prawdziwą przyjemność sprawia także praca dwu monitorowa w Rhino. Nawet jak się ma dwa takie LCDki za 600-700 pln.
No i zmieniając monitor CRT na LCD z pewnością poczuję się różnicę w pobieranym prądzie.
Stacja dyskietek,  :) a co to jest?  ;) ;) ;)

Havoc - tak, dokładnie tak napisałem,co do 1950xtx, ale zapomniałem postawić kreski.

Miało być - Jeśli chodzi o pamięci - to są to rzeczywiście GDDR3, tylko niektóre - z serii 1950XTX mają DDR4  ;D ;D ;D

I tak dziś 1950xtx z ddr4 przy cenie około 1000 pln, to kiepski interes.
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień 2007, godz.13:42 wysłana przez Odyniec »

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Sierpień 2007, godz.13:56 »
No, takie prawa rynku. Jak wchodził x1950xtx był tańszy niż jego poprzednik x1900, i to sporo tańszy, a na magazynie jeszcze trochę tego mieli. Teraz sytuacja powtarza się z x2900 ;D

ZAG

  • Gość
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Sierpień 2007, godz.17:41 »
dzieki chłopaki za komentaz
 ;D ;D ;D

wybaczcie że się smieję
ale własnie tak sobie pomyślałem ze jak bym podzucił bym wam jeszcze ze dwie konfiguracje to mieli byscie temat do kńca miesiaca
 ;D ;D ;D

jeszcze raz dzięki

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Sierpień 2007, godz.17:46 »
dawaj, dawaj ZAG, i tak gratulacje - sprowokowałeś najdłuższy wątek jak do tej pory na forum, a z Havoc'kiem dyskusja to czysta przyjemność.

ZAG

  • Gość
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Sierpień 2007, godz.16:23 »
 

witam
więc podziele sie nowinami
złozyłem coś takiego

INTEL CORE 2 QUAD Q6600 2.4GHz   
Płyta ASUS P5N32-E SLI NF680i   
Karta Quadro FX1500 NIVIDII
do tego 4 GB pamieci zasilacz i obudowa,
 3800zł +/-

działa całkiem całkiem , jak sie zbiore i stworzę coś wiekszego to się pochwalę

narazie zgłebiam tajniki Rhino 4


 
 
 


Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Sierpień 2007, godz.16:28 »
Gratulacje ZAG !!!

Czekamy na testy i wrażenia w Rhino!

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Luty 2010, godz.00:35 »
Odyniec napisałeś (dwie stronki wcześniej):
"Pamięć - ile wlezie (:-)"

tzn, że do renderingu (w moim przypadku kierunek architektura na vray) mógłbym sobie rozbudować pamięć do 8gb na windows 7 i powinno troszkę pomóc.
Co jest tak naprawdę ważne w renderingach na vray w rhino?

Pozdrawiam Andrzej