Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Marzec 2024, godz.05:51

Autor Wątek: Jaki sprzęt proponujecie?  (Przeczytany 36527 razy)

ZAG

  • Gość
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Sierpień 2007, godz.19:58 »
 ;D
hmmm
podsumowując wstępnie z mojej strony krótko

zaczynamy od karty graficznej preferowane Fire GL minimum to 128MB ze wskazaniem na wyzsze,
miń 2GB dobrej pamięci, 2-rdzeniowy procek do tego płyta z zasilaczem które  pozwolą w miarę mozliwości i potrzeb rozbudować zestaw

jeżeli chodzi o pracę w domu , a nim sie dorobię na profeskę sprzęt to zapewne wszystko się zmieni

o ile dobrze zrozumiałem


Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Sierpień 2007, godz.19:59 »
marek - wszystko ok, ale grafika - intel 950 - pomimo zapewnień Intela, że Rhino nie pracuje z tą kartą  - Rhino na nim chodzi, ale niestety, może pól roku temu byłoby to nawet przedmiotem kompromisu (czyli chodziło "nieźle"), tak dziś jak inne notebooki mają nowoczesne układy Nvidii i Ati, to Intel GMA 950 - to raczej budzi litościwy uśmiech... Karta do Worda i Excela...

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Sierpień 2007, godz.20:02 »
ZAG - Fire GL ani Quadro (NIE) - preferowane, nie za 3-15 tys pln, Czytaj dobre, ale zdecydowanie za drogie.
Reszta wszystko się zgadza, oprócz możliwości rozbudowy...

Coraz częściej technologia zmienia się tak szybko i tak całkowicie, że nie ma co rozbudować...trzeba wszystko zmieniać..

ZAG

  • Gość
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Sierpień 2007, godz.20:08 »
 :(zbyt duzo informacji chyba dzis przyswoiłem i zaczynam się wieszać

ZAG

  • Gość
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Sierpień 2007, godz.20:09 »
marek tez chyba nie pocieszony

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Sierpień 2007, godz.20:11 »
Marku, zanim zaczniesz płakać - dobiję Cię, że Intel 950 NIE JEST oficjalnie nawet wspierany przez McNeela, czyli producenta Rhino, więc jak będziesz miał problem, to sobie możesz napisać... do Intela.

Dlatego ten wątek jest tak ważny i dlatego tak się ciesze, że mamy w końcu dyskusję na tych łamach.

Havoc i Ja (bo widać, że Havoc także nie od dziś siedzi w sprzęcie) z chęcią pomożemy i doradzimy wszystkim. trochę za niego odpowiedziałem, ale jestem pewien, że tak by napisał.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Sierpień 2007, godz.20:15 »
Pocieszające jest to , że mimo Intela, Rhino 4 (nie sprawdzałem Rhino 3) GMA 950 chodzi w Rhino.

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Sierpień 2007, godz.20:18 »
Czas na ustalenie OFICJALNEGO PIERWSZEGO PRZYKAZANIA SPRZĘTOWEGO FORUM.RHINO3D.PL

1. Nie będę - kupował kart graficznych zintegrowanych, ani na płytach głównych, ani w notebookach do Rhino - a jak nie będę miął pewności - zapytam się na forum przed zakupem.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień 2007, godz.20:21 wysłana przez Odyniec »

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Sierpień 2007, godz.20:21 »
marek świetny pomysł - czekamy na wyniki, wrzuć je na forum,  ale jak opublikujemy swoje - nie płacz (:-)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Sierpień 2007, godz.20:23 »
Musimy mieć jeszcze jakąś scenę testową, myślicie,ze Hal9000 użyczy nam swoich gwoździ?  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Sierpień 2007, godz.21:21 »
marek - lapki to wprawdzie nie moja dziedzina i nigdy się zbytnio nimi nie interesowałem, ale ja zawsze wychodziłem z założenia, żeby nie kupować gotowych zestawów. Obecnie rynek jest dość rozwinięty, więc pokusiłbym się o zrobienie sobie własnego lapka składaka - przy czym nie koniecznie oznacza to samodzielny montaż. Ale kupno bebechów już jak najbardziej. Jakbyś zagadał do jakiegoś serwisu, to pewnie by Ci takowego złożyli. Plus jest taki, że przynajmniej wiesz, co masz w środku i to Ty decydujesz na co możesz sobie pozwolić przy rozbudowie.

Btw jeśli już przy lapkach jesteśmy - unikaj tych wyposażonych w grafę dzielącą pamięć z systemem (w broszurach określana jako np. "maks. 512 MB wspólnej pamięci systemowej").


ZAG - błądzisz ;) Karty Fire GL/Quadro nie mają raczej zastosowania do domowego tworzenia... wróć - zastosowanie może i mają, ale stosunek cena/wydajność można o kant d... rozbić ;) mówiąc krótko - pieniądze wyrzucone w błoto. Znacznie lepiej zainwestujesz kasę wydaną na taką grafikę w high end'ową grafę do normalnych zastosowań i zamiast 2, dajmy na to 4 czy 8 GB ramu. I przypuszczam, że Ci jeszcze parę groszy zostanie, za to wydajność odczujesz znacznie bardziej i to nie tylko w Rhino. Dorzuć do tego porządny proc i masz kompa z NAS'a do zastosowań domowych ;D - ot taka dygresja mała.



btw - Odyniec dostał szału emotkowego - uwaga, to może być zaraźliwe

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Sierpień 2007, godz.21:44 »
Cieszę się, że jak będę na wyjazdach, albo jak, zawsze będzie Havoc - teraz już wiem, że spokojnie można dział sprzętowy rozwijać! Dzięki Havoc
A i nie wykluczam, przecież, że mnie poprawi, jak coś źle podam, albo ja jego (:-)
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień 2007, godz.21:59 wysłana przez Odyniec »

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Sierpień 2007, godz.22:15 »
Nie przesadzaj z tym słodzeniem Odyniec - daleko mi do speców czy znawców

Offline Hal9000

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 574
  • Reputacja na forum: +154/-0
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Sierpień 2007, godz.22:25 »
Nie będzie problemu z udostępnieniem scenki z artykułami metalowymi :) Tak szczerze myśląc, a teraz pisząc zastanawiałem się jakie obiekty wzorcowe by się przydały do takich testów. Plik ze śrubami to jakieś 126 mb – troche waży ale po kompresji rar’em ma 29 mb.
No i trzeba też uwzględnić rózne silniki renderujące.
W pracy: Rhino 5.0 PL, Bongo 2, V-ray 2,  Clayoo - Intel Core i7-4790K, Quadro K600, Ram 24 Gb 1600 MHz, IIYAMA 27".
DELL Precision Tower 7810
W domu: Intel Core i7-4790K,Rhino 4.0 PL - Nvidia GeForce GTX 750 Ti, Ram 8 Gb 1800 MHz, IIYAMA LCD 24".

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Jaki sprzęt proponujecie?
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Sierpień 2007, godz.22:55 »
Hal - może więc jedna śrubka ?

havoc - nie stosuję w ogóle cukru, nie jem słodyczy - może dlatego słodzę na forum  ;D
Przyjmuję za to cukier w potrawach, owocach i piwie... i na forum  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień 2007, godz.22:58 wysłana przez Odyniec »