Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.23:41

Autor Wątek: pytanie o NVIDIA Quadro FX 580 512MB  (Przeczytany 15710 razy)

galipette

  • Gość
pytanie o NVIDIA Quadro FX 580 512MB
« dnia: 13 Styczeń 2011, godz.19:58 »
Witam!
Mam pytanko do fachowców- aktualnie pracuję na zestawie : Płyta MSI G31M3 - F , procek core2quad, grafika asus geforce 512mb , pamięć 3gb i system xp. Przy pracy w Rhino i Matrixie przy większości projektów wszystko działa płynnie, natomiast przy większych projektach i przetwarzaniu plików na stl lub tworzaniu siatki z obiektów nurbs potrafi się przyciąć , a czasami  robi się zawiecha i po kilku sekundach bach i reset. Czy ktoś ma jakąkolwiek wiedzę na temat karty graficznej wymienionej w temacie? Czy będzie ona współpracowała z tym zestawieniem i czy przyśpieszy znacznie obróbkę 3d? ???

Offline xwoody

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja na forum: +4/-0
Odp: pytanie o NVIDIA Quadro FX 580 512MB
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń 2011, godz.00:10 »
Wg moich informacji gemvision nie rekomenduje kart Quadro .

Pozdrawiam.

Wojtek

Na której wersji pracujesz?
na http://gemvision.com/matrix60/ jest już najświeższy update.

galipette

  • Gość
Odp: pytanie o NVIDIA Quadro FX 580 512MB
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Styczeń 2011, godz.07:34 »
Gemvision nie rekomenduje ale jest to środowisko 3d , to mi się wydaje że nie ma znaczenia jaki program tylko chodzi o prędkość obliczeń. :-\

Pracuję już od dłuższego czasu na wersji 6.3

Offline C.S.CH

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja na forum: +49/-0
  • Rhobić! Rhobić!...... JA JA gut gut
Odp: pytanie o NVIDIA Quadro FX 580 512MB
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Styczeń 2011, godz.09:44 »
Przedewszystkim RAM im więcej tym lepiej przy skomplikowanych modelach 3 Gb to i tak mało,ale wtedy trzeba by było też zmienić system na 64.Takie jest moje zdanie.Też jest istotne aby nie przesadzić z dokładnoscią siatki przy zmianie nurbs w mesha ponieważ wtedy napewno będzie mulił a do modelu stl(druk) nie jest istotna aż tak olbrzymia szczegółowość siatki maszyna i tak ma jakąś swoją określoną jakość wydruku.Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2011, godz.10:47 wysłana przez C.S.CH »

galipette

  • Gość
Odp: pytanie o NVIDIA Quadro FX 580 512MB
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Styczeń 2011, godz.10:53 »
Akurat jeżeli chodzi o dokładność stl to pracuję z dokładnością 0.0127 mm (drukarka 3d- solidscape), i przy kilkudziesięciu drobnych elementach typu pazurki do kamieni to robi się problem.
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2011, godz.10:56 wysłana przez galipette »

Offline C.S.CH

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja na forum: +49/-0
  • Rhobić! Rhobić!...... JA JA gut gut
Odp: pytanie o NVIDIA Quadro FX 580 512MB
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Styczeń 2011, godz.12:43 »
Zawsze można dopracować szegułowość siatek tak,by nie było problemu z drukiem i żeby komputer nie mulił.Zresztą zaciekawilo mnie to i wydrukuję model z różną szczegułowością siatki ,ciekawe jak to się sprawdzi.
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2011, godz.12:53 wysłana przez C.S.CH »

botak

  • Gość
Odp: pytanie o NVIDIA Quadro FX 580 512MB
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Styczeń 2011, godz.12:47 »
Przy tych czynnościach o których piszesz (meshowanie, eksport do stl) karta grafiki nie ma nic do roboty.
Tutaj pracuje procesor i ram.

Jak obracasz model i w widoku Ci "przycina" obraz, to to jest wina karty graficznej.
Oczywiście jak będziesz miał wolny procek i mało ramu, to nawet najlepsza grafa nic nie pomoże

galipette

  • Gość
Odp: pytanie o NVIDIA Quadro FX 580 512MB
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Styczeń 2011, godz.13:29 »
C.S.CH mogę podpowiedzieć że szczegółowość siatki  ma znaczenie (przynajmniej w moim przypadku tak jest)

botak Jak na ekranie jest projekt z dużą ilością szczegółów to przycina ostro i to wkurza , również jak robię boolean to czasami mnie szlag trafia jak muszę parę minut czekać aż połączy (miałem taki projekt co składał się z bardzo dużej ilości powtarzających się elementów i pierwsze elementy łączyły się szybko, ale jak to powiadają "im dalej w las to więcej drzew" no i było, trwało to wieki >:() I tu wrócę do  tematu postu czy ta karta ewentualnie jaka pomogła by "upłynnić" pracę (chodzi o obliczenia podczas operacji na obiektach), bo na większy ram przy xp 32bitowym nie ma szans

moja konfiguracja bardziej szczegółowo:
Płyta MSI G31M3-F
Procek Core 2 quad Q8400 2.66 GHz
pamięć  DDR2 3072MB
Grafika Asus GeForce 8600 Gt 512MB
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2011, godz.13:33 wysłana przez galipette »

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: pytanie o NVIDIA Quadro FX 580 512MB
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Styczeń 2011, godz.13:43 »
grafika odpowiada za liczenie obrazu. za liczenie operacji odpowiada procesor.

im lepsza grafika tym mniejsze problemy z przycinaniem obrazu, a ten asus którego masz to już nie jest jakaś wyczynowa nówka...
no ale ja sie słabo wyznaję na architekturze kompa...

botak

  • Gość
Odp: pytanie o NVIDIA Quadro FX 580 512MB
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Styczeń 2011, godz.13:44 »
Do wszystkich tych obliczeń o których piszesz karta graficzna jest nie używana.
Żadna karta graficzna nie pomoże Ci podczas operacji na obiektach.

Karta graficzna w rhino służy tylko i wyłącznie do wyświetlania obrazu.
Nawet najnowsze karty graficzne Quadro Fermi nic Ci nie pomogą, bo rhino nie wykorzysta ich potencjału.

Zamiast Quadro FX lepiej kupić coś mocnego nvidia "niby pod gry".
Odciąży to procesor od zadań związanych z wyświetlaniem obrazu i będzie lepiej - ale cudów nie oczekuj

Offline C.S.CH

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja na forum: +49/-0
  • Rhobić! Rhobić!...... JA JA gut gut
Odp: pytanie o NVIDIA Quadro FX 580 512MB
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Styczeń 2011, godz.14:08 »
Pracuję na 2 kompach na jednym kąpie kiedyś dokonywałem boleanu mocno zagęszczonej siatki ,sprzęt posiada phenoma 945 ,2 gb ramu,i radeona eah4850 1gb podczas operacji była zwiecha (out of memory).Przeniosłem obiekt na drugie stanowisko pracy gdzie jest słabszy procek 2 redzeniowy karta grafiki ta sama ale 512 i 3 GB ramu tam poleciało ze skutkiem.Stwierdzam że chodzi tu o ram.Apropo dokładnosci w druku,fakt :jeżeli miałbym drukować 1 model na różnej szczegółowości gdzie rożnica w poligonach byłaby masakryczna to napewno będzie lipa ,ale jeżeli będziesz miał np.milion poligonów i będzie super wystarczająco to po co zamulać system i dawać o kolejne pół miliona więcej.Pozdrawiam

galipette

  • Gość
Odp: pytanie o NVIDIA Quadro FX 580 512MB
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Styczeń 2011, godz.14:18 »
Dzięki za porady , na pewno się przydadzą ;D
Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa W cpu-z wyskakuje specyfikacja procka 2.66GHz  a niżej wyświetla core speed 2006.8 MHz ??
Wygląda że pracuje na niższej częstotliwości niż jest faktycznie. O co kaman

Poniżej karty graficzne:
http://allegro.pl/pny-nvidia-geforce-cuda-gt430-1gb-ddr3-128bit-i1413001750.html
http://allegro.pl/nowa-karta-grafiki-msi-gt430-oc-lp-cuda-1gb-pci-e-i1391725564.html

co o nich sądzicie.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2011, godz.14:30 wysłana przez galipette »

Offline brader74

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja na forum: +5/-0
Odp: pytanie o NVIDIA Quadro FX 580 512MB
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Styczeń 2011, godz.00:47 »
co sie opłaca bardziej kupić - quadro fx580 czy geforce GTX460? Czy FX580 który jest super cieńką kartą dzięki sterownikom i niby innej architekturze będzie bardziej wydajny podczas wyswietlania czy nie? Przeszukałem trochę internet i na dobra sprawę nie znalazłem nigdzie jednoznacznej odpowiedzi. W pracy mam FX4600, pracuje w autoCadzie i sąsiad z FX580 mial w praktyce taka samo wydajność. Poważnie zastanawiam sie czy nie kupic jednak zwykłego GTX460 za 500zł.

Offline C.S.CH

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja na forum: +49/-0
  • Rhobić! Rhobić!...... JA JA gut gut
Odp: pytanie o NVIDIA Quadro FX 580 512MB
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Styczeń 2011, godz.20:16 »
Porównując specyfikację tych kart to ja bym na 100% stawiał na GTX 460  bez porównania  ;)

Offline brader74

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja na forum: +5/-0
Odp: pytanie o NVIDIA Quadro FX 580 512MB
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Styczeń 2011, godz.20:36 »
Wklejam ciekawy link gdzie można porównać grafikę, ale niestety tylko profesjonalną. Nie ma odniesienia do kart "cywilnych" więc tak do końca to nie wiadomo czy sie kota w worku nie kupuje....

http://translate.google.pl/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=en&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.xbitlabs.com%2Farticles%2Fvideo%2Fdisplay%2Fquadrofx-firepro.html&act=url