Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.10:10

Autor Wątek: Na jakim 'sprzęcie' siedzicie przy pracy ?  (Przeczytany 8269 razy)

RADIUS77

  • Gość
Na jakim 'sprzęcie' siedzicie przy pracy ?
« dnia: 09 Grudzień 2010, godz.23:54 »
Mam nadzieję ze trafiłem z tematem we właściwe miejsce jak nie to mnie administrator pewnie  teleportuje gdzie indziej ...
ale  jak sprzęt to to sprzęt > czytajcie dalej .

Tak któryś dzień  z rzędu siedzę przed kompem parę godzin i strasznie mi w kręgosłupie łupie -ale mi się zrymowało :o. fakt, jestem po kolizji drogowej sprzed lat (zimą  chciałem skręcić jak zakręt prowadził a  pojechałem prosto w dom .... no i zostało zwyrodnienie w kręgach szyi ).
W pracy przy kompie robię co jakiś czas przerwy: wc, kawa, wc, kawa, popatrzeć przez okno, do katalogów, itd.,  staram się trochę porozciągać ale mimo to czuję się strasznie.
Mam typowe krzesło biurowe i normalne biurko.

Dlatego moje pytanie: na jakim 'sprzęcie' siedzicie ? Kiedyś w Ikei widziałem tzw. klęcznik / modlitewnik ( jak ktoś nie wie o co komon - hasło w wyszukiwarkę i już wiadomo ).
Nawet usiadłem na tym ale nie miałem całego dnia aby go testować czy wygodny. Generalnie powinien wymuszać prawidłową pozycję ciała przy pracy biurowej. 
Czy używa ktoś tego w pracy ?

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Na jakim 'sprzęcie' siedzicie przy pracy ?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2010, godz.02:47 »
pewnie powinien sie wypowiedzieć zawodowy behapowiec od higieny i ergonomii pracy... ale z braku laku i ja sie odezwę ;)

w twoim przypadku klęcznik może sie nie sprawdzić bo on jest chyba bardziej skierowany do tych którym krzyż wysiada. chyba byłby lepszy fotel o wysokim oparciu który byłby podporą dla głowy a nie tylko dla pleców.
z drugiej strony masz pełne prawo do tego by w trakcie pracy wstać od biurka i rozruszać gnaty spacerem po pokoju - to czasem nawet pomaga w myśleniu o projekcie i daje chwile wytchnienia oczom od migotania monitora :)

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: Na jakim 'sprzęcie' siedzicie przy pracy ?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2010, godz.07:27 »
Cos w tym stylu :) regulowanie oparcie itd siatka :) W ikei bylo podobna za 500zł. Mam w domu i super sie sprawuje. Wysokie oparcie i regulasje oparcie nawet do pozycji półleżącej. Dla mnie bardzo wygodne. A siatka dobra na lato bo sie nie pocisz.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2010, godz.09:26 wysłana przez skalanya »

RADIUS77

  • Gość
Odp: Na jakim 'sprzęcie' siedzicie przy pracy ?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Grudzień 2010, godz.13:53 »
Chwila wolnego - pogrzebałem nieco w sieci i zamieszczam parę ciekawostek w temacie siedziska przed komputerem.
Tak na marginesie znalazłem inne określenie dla  klęcznika o którym wspomniałem wcześniej: klękosiad  ;D

Poniżej linki  do innych krzeseł a w załącznikach - kilka ciekawostek - odjechanych 'stanowisk' pracy - jedno jakoś jednoznacznie kojarzy mi się z dentystą ....

http://www.frazpc.pl/b/126129

http://www.wnetrza.webzine.pl/category/krzesla/page/10/

 I co ? używa ktoś takiego 'spokojniejszego w formie'  klękosiadu przy pracy ?

Offline Jarek

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja na forum: +147/-0
    • RhinoScripted Tools
Odp: Na jakim 'sprzęcie' siedzicie przy pracy ?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Grudzień 2010, godz.17:16 »

Offline Pulpa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja na forum: +0/-0
  • w życiu piękne są tylko chwile..
    • bezpieczna i trwała depilacja
Odp: Na jakim 'sprzęcie' siedzicie przy pracy ?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lipiec 2018, godz.11:38 »
Takie siedziska to jak z kosmosu wygladaja, ale ja bym chyba z tej wygody zasnela :D
:)