Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.12:24

Autor Wątek: Użytkownicy: wspólny projekt - oświata i promowanie RHINO  (Przeczytany 9837 razy)

RADIUS77

  • Gość
Użytkownicy: wspólny projekt - oświata i promowanie RHINO
« dnia: 08 Grudzień 2010, godz.12:42 »
Wpadł mi do głowy pomysł wspólny projekt dla użytkowników Rhino z jednoczesnym  połączenie kilku tematów:
a) stworzenie wspólnego projektu w Rhino przez zespół użytkowników programu (każdy chętny wydłubałby ustalony element który na koniec zostałby złożony w jedną całość
b) popularyzacja Rhino oraz polskiego forum użytkowników
c) pokazać ludziom poprzez media że istnieje taki program: opis projektu, jego powstawanie (etapy, ew trudności oraz ich rozwiązanie) itd
d) jeszcze lepsze wzajemne poznanie użytkowników poprzez wspólna pracę
e) doskonaleni umiejętności pracy zespołowej na odległość
e) zwalczanie stereotypu że Polacy najlepsi są w kłótniach
f) ......... (możecie uzupełniać ;-)

PROPOZYCJA TEMATU PRACY:
"Syrena 105 bosto - odrodzenie" (tak na szybkiego) ...... kto się już zdrowo pośmiał zapraszam do dalszej lektury

Dlaczego auto i to "królowa poboczy" ?
- osobiste upodobania - projektowanie nadwozi zawsze było dla mnie bliskie choć moje drogi zawodowe poszły w innym kierunku
- jakiś przekaz podprogowy miała pewnie niedawna kampania Orlenu
- martwy rodzimy rynek motoryzacyjny - Rumuni maja Dacię, Czesi Skodę a my.... wyprzedaż hal produkcyjnych na Żeraniu - projekt jako forma odreagowania
- chęć pokazania , że w narodzie tkwi potencjał w tym zakresie - może to byłaby iskra do czegoś większego (oby nie pożaru dosłownie )
- stworzyć projekt auta antytezy do stereotypu pierwowzoru
- stworzyć projekt nowoczesnego auta średniej klasy o stylistyce nawiązującej do pierwowzoru,  -auta z tzw duszą i ponadczasową elegancją, auta z potencjałem do tuningu:   mowa o wysmakowanym tuningu a nie o buractwie.
   ( Może jestem skrzywiony ale widzę ogromny potencjał w kształtach pierwowzoru jako punkt wyjścia )
- stworzenie auta z potencjałem stania się autem kultowym - jak VW garbus
- dlatego że to była pierwsza myśl na taki projekt. Szukałem jakiś korzeni, historii, czegoś rodzimego do czego można byłoby nawiązać - padło na Syrenę.
- ......... ( można uzupełniać)

ZAŁOŻENIA WYKONAWCZE PROJEKTU:
- zebrać chętnych do uczestnictwa
- rozpisać zadania do wykonania w projekcie harmonogram prac,
  (może nawet terminy ?)  i przydzielić chętnym
- puścić w eter wiadomość o rozpoczęciu prac nad projektem. Zainteresować tematem media: prasa motoryzacyjna, telewizja, internet.
   Wyobrażanie sobie tytuły artykułów?
   Nowe oblicze Syreny 105 - właśnie w fazie projektowania 
- może poszukać patrona / patronów projektu / sponsorów (choć nie jestem pewien czy komercjalizacja projektu byłaby wskazana )
- stworzyć propozycje stylistyczne (wnętrze, nadwozie, ogólnie detale wykończeniowe )
- wybrać jeden kierunek
- stworzyć płaskie podkłady
- na ich podstawie przestrzenne bryły (jeden robi nadwozie, drugi, lampy, trzeci, kokpit, czwarty koła, piąty renderingi. Tutaj myślę przede wszystkim o projekcie poszycia i wnętrza, bez detali mechanicznych, choć jak zespół złapałby ssanie to dlaczego nie więcej detali ?)
- złożyć całość projektu ,
- zaprezentować efekt końcowy na forum i w mediach
- wykonać modele w skali dla uczestników projektu + koszulki itp.
- ......... (do uzupełnienia)
( składniki oraz ich kolejność to wstępne założenia - niekoniecznie kompletne i uszeregowane w kolejności )

Gratyfikacja ? satysfakcja z udziału w projekcie, ciekawy punkt to CV i pozycja do portfolio dla uczestników, lepsze poznanie ludzi od Rhino - może jakaś firma zechce coś takiego stworzyć w realu z żywicy na podwoziu jakiegoś popularnego kompakta tzw. KIT CAR ?  Myślę że przy rozsądnej cenie cieszyłyby się ogromnym powodzeniem - nie tylko u nas w kraju.

Oczywiście jest to moja osobista propozycja projektu: może temat się spodoba a może  padną inne ciekawsze propozycje ? Tez jestem otwarty
Zdaję sobie sprawę, że Syrena jest dość kontrowersyjnym tematem takiej pracy ale po części o to mi chodziło - opinii jest wiele na temat tego auta, sporo negatywnych, ale wielu z czystej ciekawości 'chodziłoby' wokół tematu .
Jeśli temat chwyci chętnie wykonam wstępne szkice nadwozia i zamieszczę na forum - w prawdzie nie rysowałem aut od czasów liceum ale to sama przyjemność.
Mam w głowie kilka innych projektów -też związanych z rodzimymi, unikatowymi  autami ale to temat na inny wątek.

Teraz ciekaw jestem waszych opinii na ten temat ?  ;D


   




botak

  • Gość
Odp: Użytkownicy: wspólny projekt - oświata i promowanie RHINO
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2010, godz.15:37 »
Niestety jestem z doświadczenia pesymistą... jeśli chodzi o takie projekty.
Najtrudniejszy będzie sam projekt koncepcji, bo ilu chętnych, tyle będzie pomysłów.

No i chyba będąc kierownikiem takiego projektu, powinieneś napisać coś więcej o sobie

Jak by Ci brakowało jednej osoby do teamu, to daj znać.  ;D

RADIUS77

  • Gość
Odp: Użytkownicy: wspólny projekt - oświata i promowanie RHINO
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Grudzień 2010, godz.00:20 »
Hej botak,

Na pesymizm zawsze znajdzie się miejsce, poczekajmy, choć nie jest i dla mnie czymś obcym, ale fajnie że zgłaszasz się do zespołu  ;D

Kierownikiem się nie czuję, bardziej pomysłodawcą, choć nie umywam się od odpowiedzialności aby za A powiedzieć B i tak dalej.

Co do info o mnie, co nieco opisałem  w dziale Poznajmy się, poza tym uzupełnię dane o sobie w osobistym profilu na dniach .




Offline Skuzi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja na forum: +6/-0
Odp: Użytkownicy: wspólny projekt - oświata i promowanie RHINO
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Czerwiec 2011, godz.10:04 »
Projekt wydaje mi się bardzo interesujący i na pewno lekko namiesza w internecie, jeśli zostanie solidnie wykonany. Pomysł współczesnego konceptu syreny 105 jest na pewno intrygujący. Szkoda tylko, że temat umarł. Ja osobiście pracuje w firmie tuningowej zajmując się stylizacją od 3 lat więc jeśli masz jakieś rysunki w wolnej chwili mógłbym się do tego zabrać i pokazać rezultaty. Projekt widzę założyłeś bardzo ambitny. Rozpisałeś się.. a tu taki brak zaangażowania. Ja sugerowałbym, żeby iść małymi kroczkami. Założyć cel do osiągnięcia, harmonogram prac i powoli go wykonywać. pracę można w spokojnie wykonać w małym zespole, bynajmniej wykonanie nadwozia i wnętrza od środka. Ja za  środek bym się raczej nie zabrał z braku doświadczenia. Ale nadwozie jak najbardziej ;]

Zapraszam, więc za udzielania się w tym wątku.  8)

Offline Skuzi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja na forum: +6/-0
Odp: Użytkownicy: wspólny projekt - oświata i promowanie RHINO
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwiec 2011, godz.11:01 »
A tutaj znaleziony na forum

http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?t=9048&start=0&sid=059e000646f03171702424ac71bec5a3

Taki oto concept.

Przypomina mi on audi TT;) I czemu w tym koncepcie są takie duże fele niepraktyczne ^_^"

Offline sea__

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja na forum: +132/-0
  • gg 444625
Odp: Użytkownicy: wspólny projekt - oświata i promowanie RHINO
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Czerwiec 2011, godz.09:39 »
No taki projekt by zrobił furorę na ulicy  ;D. Poproszę o siateczkę .

Offline Skuzi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja na forum: +6/-0
Odp: Użytkownicy: wspólny projekt - oświata i promowanie RHINO
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Czerwiec 2011, godz.10:54 »
No przydałby się model 3D. Może ktoś w wolnej chwili chce się za niego zabrać :D

RADIUS77

  • Gość
Odp: Użytkownicy: wspólny projekt - oświata i promowanie RHINO
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Wrzesień 2012, godz.11:33 »
Witam,
Skuzi masz rację -  temat może nie zdechł ale opadł niżej w natłoku spraw i pracy ale co się będę tłumaczył -wszyscy to mają i znają. Raz że moja znajomość Rhino nie jest jeszcze wystarczająca aby modelować na full bryczkę ale na odręczne szkice postaram się znaleźć czas i zamieścić je w najbliższym czasie- mamy 11 września > do  24 września - trzymajcie mnie za słowo