Zaloguj się lub zarejestruj. 28 Marzec 2024, godz.12:24

Autor Wątek: Laptop do Rhino + V-ray w cenie 6-7 tys PLN  (Przeczytany 25027 razy)

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Laptop do Rhino + V-ray w cenie 6-7 tys PLN
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Listopad 2009, godz.17:10 »
Bo widzisz seb, masz jeszcze opcję #3 - kupujesz stacjonarkę i przerabiasz na mobilny...

o np. taki




a tak poważnie już - chyba faktycznie lepiej na tym wyjdziesz inwestując w stacjonarkę i porządny monitor, a lapka spraw sobie takiego, byś mógł od czasu do czasu zrobić prezentację u klienta ;)




Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Laptop do Rhino + V-ray w cenie 6-7 tys PLN
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Listopad 2009, godz.19:53 »
athlon II x4, asrock płyta, 6 gb ddr3, dysk 1TB - dziś kosztuje to grosze, super się podkręca (co więcej można próbować 2-rdzeniowy Athlon II x2, czy Phenom II x2 za około 200 pln procesor kupić i aktywować dwa nieaktywne rdzenie (90% sukcesu)) . Bo dziś każdy producent robi 4rdzenie, tylko niektóre są nieaktywne, a tak naprawdę proces produkcji cpu jest zunifikowany.
Dziś ogólnie sprzęt biurkowy to raj - tani i wydajny.

Producenci z bzdurnym kłamstwem wydajności przesiedli się marketingowo na sprzęt mobilny. I ile ofiar tam trafiają, to aż strach myśleć,

Za takie 8 tys to można złożyć 16-24 rdzenie plus netbooka nimi zarządzającego... heh...
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2009, godz.20:02 wysłana przez Odyniec »

seb

  • Gość
Odp: Laptop do Rhino + V-ray w cenie 6-7 tys PLN
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Listopad 2009, godz.22:31 »
Hav i Kruk no to podniesliście mnie na duchu  ;D
Hav rozbawiłem sie setnie na widok opcji 3 (słowo daje było mi to dzisiaj niezbedne jak tlen), równie rozbawina żona stwierdziła, że klient będzie zachwycony ogladając prezentacje na takim MOBILNYM sprzęcie...: :D z pewnościa zapadnę mu w pamięć....

Odyńcu, dzieki za konfigurację ( raczej nie będę majstrował w sprzęcie - nawet nie mam komu tego zlecić) ale to nabiera rumieńców.
Jescze tylko - JAKA KARTA????

Rozważania o zasilaczu już czytałem ( nic nie rozumiem :) firma c lest lepsza od drugiej firmy c czy nie?)


Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Laptop do Rhino + V-ray w cenie 6-7 tys PLN
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Listopad 2009, godz.23:08 »
Wprawdzie jakoś specjalnie ostatnio rynku nie śledzę, ale... Odyńcu, czemu asrock Czyżby zaczęli jakieś sensowne płyty robić? jakoś nie przypominam sobie by ich produkty były dotąd jakieś rewelacyjne, a wręcz przeciwnie...


seb - zasilacz przede wszystkim markowy i z odpowiednim zapasem mocy, żadnych no-name'ów czy firmy krzak ;)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Laptop do Rhino + V-ray w cenie 6-7 tys PLN
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Listopad 2009, godz.07:45 »
1.Asrock ostatnio zdecydowanie poprawił jakość (oddech konkurencji?) - a ponadto to jedna z bardzo niewielu firm robiących płyty, na których można odblokowywać dodatkowe rdzenie w prockach AMD.

2.Karta - bierz najlepszą na jaką cię stać. W tej (na listopad 2009) chwili najlepsza z najlepszych to seria ATI HD RADEON serii 5xxx (5850, 5870,5970), w innym przypadku 5770 czy 5750 (są 2 razy tańsze - gdy musimy ze względów finansowych  - te ostatnie karty są niestety tylko 128-bitowe).
Jeśli chodzi o konkurencyjnego producenta Nvidię - to obecnie czekamy na jej ruch, póki co ATI wydaje się być najnowocześniejszym rozwiązaniem.

3. Jeśli nie chcesz mieć w ogóle problemu z zasilaczem - polecam elitę wśród tych produktów - firmę Tagan.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad 2009, godz.08:03 wysłana przez Odyniec »

botak

  • Gość
Odp: Laptop do Rhino + V-ray w cenie 6-7 tys PLN
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Listopad 2009, godz.16:54 »
A ja całkowicie nie popieram kwestii kupowania do pracy sprzętu i jego podkręcania...
Ile to jest oszczędności - 1000zł?
Przecież sprzęt do pracy ma być niezawodny, stabilny i wytrzymały.
A co z gwarancją?

No i pomijam już kwestię siedzenia w necie i szukania odpowiednich instrukcji jak to zrobić, potem zrobienie tego i testowanie.
Kto ma na to czas?

Jeśli ktoś się lubi babrać w sprzęcie, to podkręcanie może jest i fajne samo w sobie... Ale robić to z sprzętem do pracy?

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Laptop do Rhino + V-ray w cenie 6-7 tys PLN
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Listopad 2009, godz.11:27 »
botak - no masz do tego pełne prawo...  8)

Przecież nikogo nie namawiam do podkręcania, tylko wspominam o takiej możliwości. Jak słusznie zauważyłeś - podkręcanie przez początkujących entuzjastów informatyki to bardzo średni pomysł.

Co do oszczędności - to kwestia wygląda tak,że im tańszy sprzęt podkręcamy - tym oszczędności będą mniejsze, to pewne.
Ale już przy takim procesorze Intel Core i7, którego wersję za niecałe 1000 pln można podkręcić do 4.3-4.7 GHz to już oszczędności trudno wyliczyć - bo takich modeli nie ma rynku w ogóle najszybszy to wersja 3.33 GHz za 3800 pln (stosując przelicznik intela - oszczędność na samej podkręconej wersji 4 Ghz to około 4500 pln  ;D). Również poprzez podkręcenie magistrali - cały komputer pracuje szybciej, nie tylko CPU, grafika, pamięci, komunikacja między urządzeniami więc dostają także potężnego kopa, obojętnie od modelu karty graficznej (im lepsza tym więcej). Należy oczywiście pamiętać o zapewnieniu odpowiedniego chłodzenia i zasilacza.

Celem podkręcania jest uzyskanie niezawodnego, stabilnego i wytrzymałego komputera, szybszego od tego, który złożyliśmy/kupiliśmy. Gdyby miało to być niestabilne, to cała zabawa traci wówczas sens. Oczywiście podkręcanie wiąże się często z utratą gwarancji i z szybszym zużywaniem się poszczególnych komponentów elektronicznych komputera. Średnio taki sprzęt podkręcony będzie pracować poprawnie jakieś 2 lata zamiast 6-8. Tylko proszę mi powiedzieć kto nawet na taki podkręcony komputer spojrzy inaczej niż z politowaniem (chodzi o brak wydajności) za kilkanaście miesięcy nawet (steppingi procesorów dziś zmieniają się co 3-4 miesiące a generacje całe co 1.5 roku (AMD na koniec roku zapowiada procesory 16-rdzeniowe), nie mówiąc już o 6-8 latach. Na pewno nie Ci, którzy lubią mieć szybki sprzęt w domu niezależnie od czasów i chyba dla nich jest ta cała zabawa przeznaczona.

Kto na to ma czas? Ci , którzy potrzebują jeszcze większej mocy od tej dostępnej w sklepach (nie kupisz dziś 8-rdzeniowego CPU 4 Ghz i wyżej (no gwoli uściślenia core i7 ma te 8rdzeni udawane - są 4-rdzenie i każdy z nich jest logicznie podzielony na dwa). Korzystają i mają czas na to również Ci, którzy za niewielkie pieniądze chcą mieć osiągi zbliżone do tych, które mają komputery o te przysłowiowe 1000 pln droższe. Jak często przecież właśnie do wymarzonego komputera brakuje tego dodatkowego 1000 pln (w przypadku tych budżetowych maszyn).

Podsumowując - wszystko zależy co się projektuje i na jakich plikach się pracuje, no i czy w grę wchodzi wizualizacja. Ja chciałbym okręt 130-metrowy z pełnym wnętrzem i detalem bez problemu obracać w rzutniach w trybie ghosted, a jego wizualizacja w rozdzielczości 4x4 tys pikseli z full jakością i pełnym oświetleniem globalnym ma trwać maksymalnie 20-40 minut. Zapewniam Cię, że mimo podkręcania - trzeba jeszcze dobrych kilka miesięcy poczekać.

Podsumowując - ja z kolei wychodzę z założenia, że lepszy od super szybkiego podkręconego komputera jest... drugi taki sam stojący obok.  8)
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2009, godz.11:30 wysłana przez Odyniec »

Offline kruk

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja na forum: +113/-0
Odp: Laptop do Rhino + V-ray w cenie 6-7 tys PLN
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Listopad 2009, godz.15:20 »
ja po podkręceniu bałbym sie już tylko jednego:
rachunków za prąd  :o


Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Laptop do Rhino + V-ray w cenie 6-7 tys PLN
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Listopad 2009, godz.23:01 »
oby tylko wszystko jak najszybciej działało kruku - to i każdy rachunek się moment zwróci (:-D

a tak poważnie zapotrzebowanie na energię wzrasta średnio około 1/4

my tu offtopikujemy nieźle (głównie ja), ale co z tym laptopem?  ;D

seb

  • Gość
Odp: Laptop do Rhino + V-ray w cenie 6-7 tys PLN
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Listopad 2009, godz.00:45 »
Ja tu offtopicu nie widze... ale ja się nie znam... :) po moim lamencie  :'( wątek jest rozwojowy... :)
Faktem jest że to ja wpadłem na odkrywczy pomysł projektowania i renderowania na lapku za ciężkie pieniądze.
Pewnie nie ja pierwszy w nie ostatni, moi następcy będą mieli okazję przejsć w 15 min proces zastaniawianie się od w/w pomysłu do
rozwiązania sugerowanego napierw przez Botaka, potwierdzonego przez Odyńca i Kruka czyli mocny stacjonarny i optymalny lapek w ramach tej kasy.
Dlatego też ja nie widze tu żadnego offtopicu.

Odyńcu pytasz co z lapkiem? Odpowiem jako główny zainteresowany ;D

Otóż będąc na targach w Sosnowcu (we czwartek) oblookałem jakie sprzęty tam stoją ( na stoisku Rhino był mały Macbook i bodaj HP 17' ).
Ale generalnie nieduże lapki (śr 15') i pełen przekrój firm od Mac po Aristo (tu mi sie przypomniały uwagi sprzedawców delikatnie sugerujacych żebym kupił firmę S za 1300 pln więcej bo zrobi to lepsze wrazenie na klientach podczas prezentacji od firmy As).

Zawiadamiam Szanowne Gremium, że wyleczyłem sie z lapków dużych tj 17,18' ;)

odpowiadając na pytanie:
Melduje posłusznie że teraz szukam lapka do 3 moze 3,5 tys tak ok 15' bez szczególnego zwracania uwagi na firmę ( oczywiście kupuje też stacjonarny!)

Wasz dobry wojak Seb

P.S.
Patrzyłem na sugerowanego przez Boraka - Acera potaniał, w tych cenach pojawiają sie sprzęty z DDR 3 i GF serii 100 lub win 7...
Kasę będe miał 8-10 gru, w sumie fatalny moment (szał świateczny) wydać ja muszę do ok 14 sty, wolałbym mieć te koszty w sty.
Orientuje sie moze ktoś jak to jest z lapkami tj czy wykupuja wszystko na świeta a w sty ju z tylko resztki?
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2009, godz.01:05 wysłana przez seb »

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Laptop do Rhino + V-ray w cenie 6-7 tys PLN
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Listopad 2009, godz.12:30 »
W okresie koniec/początek roku firmy często robią inwentaryzacje i inne takie duperszmity... jak chcesz sobie złożyć blaszaka na podzespołach jakie Tobie pasują, możesz mieć problem z dostaniem części 'od ręki' ;)

Offline Odyniec

  • Administrator
  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1545
  • Reputacja na forum: +125/-1
  • Autoryzowany Instruktor Rhinoceros
Odp: Laptop do Rhino + V-ray w cenie 6-7 tys PLN
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Listopad 2009, godz.17:03 »
seb - jeśli pozwolisz to skoryguję jedną małą sprawę...

na stoisku Rhino był mały Macbook i bodaj HP 17'


Jeszcze raz podkreślam, na targach nie było żadnego oficjalnego stanowiska producenta Rhino jako takiego, był obecny jeden z wielu sprzedawców tego wspaniałego programu w Polsce, to wszystko.






seb

  • Gość
Odp: Laptop do Rhino + V-ray w cenie 6-7 tys PLN
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Listopad 2009, godz.08:52 »
Słuszna uwaga, Odyńcu. Skaładam samokrytykę ;), użyłem niefortunnego skrótu myślowego przeczytanego gdzieś wcześniej na forum.

seb

  • Gość
Odp: Laptop do Rhino + V-ray w cenie 6-7 tys PLN
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Styczeń 2010, godz.20:13 »
Kończąc temat lapka poprosze o opinie.
Szukajac dla lapka rozsądnego minimum skłaniam sie ku dwóm mozliwościom:

http://www.reset.com.pl/prod_info.php?c=30&products_id=9928

lub

http://www.reset.com.pl/prod_info.php?c=&products_id=9737

na acera patrzę łaskawiej bo to prawie 800 zeta taniej...

P.S. Cały staranie idzie w stacjonarny. Rhino + V-ray kupione :), spacenavigator zamówiony :)

« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2010, godz.20:52 wysłana przez seb »

Offline HAV

  • Forum Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja na forum: +74/-0
  • LAST CAT STANDING
Odp: Laptop do Rhino + V-ray w cenie 6-7 tys PLN
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Styczeń 2010, godz.20:48 »
acer lub... acer - ciężko wybrać z dwóch tych samych