Zaloguj się lub zarejestruj. 29 Marzec 2024, godz.15:42

Autor Wątek: Rhino + Excel?  (Przeczytany 6747 razy)

Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Rhino + Excel?
« dnia: 25 Październik 2009, godz.21:45 »
Czy Rhinoceros współpracuje z Microsoft Excel-em? Są dodatki do Autocada dzięki którym możemy eksportować np. zestawienie powierzchni pomieszczeń do Excela. Próbowałem teraz zrobić sobie małą przymiarkę do więźby dachowej (czyli obliczenie powierzchni pod dachówkę) I tak się zastanawiam czy gdybym miał bardzo dużo lukarn i załamań dachu czy dałoby radę wyeksportować te powierzchnie połaci dachu do excela jakoś automatycznie. Taki sam przykład może się tyczyć np. "ilość blachy potrzebnej na obłożenie kadłuba statku" itd.

Pozdrawiam wszystkich forumiczów Andrzej :)

Offline Jarek

  • Doświadczony użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja na forum: +147/-0
    • RhinoScripted Tools
Odp: Rhino + Excel?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Październik 2009, godz.01:26 »
Standardowo w Rhino nie ma mozliwosci automatycznego eksportu danych do Excela, natomiast jest to stosunkowo proste za pomoca RhinoScript-u.
( tu np. pokazano eksport koordynatow do Excela: http://en.wiki.mcneel.com/default.aspx/McNeel/RxExportPointsToExcel ).
Zrobienie tego samego dla powierzchni polaci dachowych lub innych danych jest jak najbardziej mozliwe.

Pytanie w jakim formacie byloby to zestawienie ( czy np. kazda polac-powierzchnia ma swoja nazwe/numer indexu do ktorej w excelu przypisana bylaby wartosc powierzchni itp. czy jakos inaczej )


Offline skalanya

  • Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja na forum: +19/-0
    • Skalany Architects
Odp: Rhino + Excel?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Październik 2009, godz.20:08 »
A czyli jest to możliwe:) Jarku ja nie potrzebuje takowego zestawienia po prostu tak na przyszłość zadałem pytanie może komuś się przyda Twoja wypowiedź :) Ok super czyli to kwestia napisania jakiegoś kodu na RhinoScripcie :) Jeśli trafi mi się podobne zadanie to będę wiedział do kogo pisać pozdrawiam :) Andrzej